27 липня: церковне свято сьогодні, як повернути здоров'я цього дня
27 липня за новим церковним календарем православні віряни вшановують великомученика і цілителя Пантелеймона. Традиції та деякі прикмети цього дня пов'язують із його святим заступництвом - про це, а також яке сьогодні церковне свято в Україні відзначають за старим стилем - у матеріалі.
- Що за свято сьогодні церковне - дата за новим і старим календарем
- Про що просять у цілителя Пантелеймона, звичаї дня, чого не можна робити сьогодні
- Прикмети на 27 липня
Що за свято сьогодні церковне - дата за новим і старим календарем
27 липня (у старому календарі це 9 серпня) в українській православній церкві відзначають день пам'яті великомученика і цілителя Пантелеймона.
Пантелеймон народився в III столітті в Нікомідії. Ім'я його при народженні було Пантолеон, батько був язичником, а мама - християнкою. Вона рано померла, і Пантолеона відправили вчитися в язичницьку школу - батько віддав сина в учні до лікаря Євфросина. На той час у місті перебували священики Єрмолай, Єрмипп і Єрмократ, які переховувалися від влади. Пантолеон часто проходив повз їхній притулок, доки одного разу Єрмолай не заговорив з юнаком і не розповів йому про християнську віру.
Пізніше з Пантолеоном стався дивовижний випадок: він став свідком того, як дитину вкусила змія. Допомогти їй Пантолеон, хоча сам був лікарем, не міг. І тоді він почав молитися: сталося диво - дитина ожила. Після цього випадку Пантолеон прийняв хрещення під ім'ям Пантелеймон - тобто, "всемилостивий".
Своє життя Пантелеймон присвятив допомозі хворим, убогим і жебракам - він безоплатно зцілював їх іменем Ісуса Христа. Але заздрісники донесли на нього імператору, і Пантелеймона стратили. Відомо, що навіть після його смерті за молитвами до святого відбувалися чудеса, які тривають і донині.
Яке православне свято сьогодні відзначають ще:
- вшановують преподобну Анфісу, ігуменю, і 90 її сестер;
- рівноапостольного Климента, єпископа Охридського, Наума, Саву, Горазда і Ангеляра;
- преподобного Германа Аляскинського.
Про що просять у цілителя Пантелеймона, звичаї дня, чого не можна робити сьогодні
Великомученик і цілитель Пантелеймон вважається покровителем лікарів, хворих і військових. У молитвах до святого звертаються з проханнями зцілити від будь-яких хвороб, але особливо від захворювань очей, просять за поранених військових - вірять, що Пантелеймон допоможе підняти на ноги навіть найважчих.
У народі день прозвали просто - Пантелеймона. За традицією сьогодні збирають лікарські трави, яким приписують особливу цілющу силу. За старих часів на Пантелеймона господині пекли пиріжки з капустою, для яких на городі зрізали перший качан із нового врожаю. Вважається, що якщо такими пиріжками пригостити знайомих і сусідів, то можна привернути удачу в дім.
Сьогодні церква закликає уникати лихослів'я, злості, заздрості, жадібності, помсти, розпачу, наклепів і пліток. Відмовляти в допомозі нужденним категорично заборонено - це вважається гріхом, адже святий Пантелеймон завжди був готовий прийти на допомогу.
На Пантелеймона не заведено займатися фізичною працею, особливо працювати на городі та в полі - згідно з повір'ями, можна накликати гнів святого. Цього дня радять остерігатися грози та блискавок, які могли зашкодити врожаю і нашкодити людині.
Прикмети на 27 липня

За погодою на Пантелеймона судять про те, якою вона буде найближчим часом, а також восени:
- коники стрибають - погода буде ясною і сухою;
- мурахи закривають ходи в мурашнику - до дощу;
- жолудів на дубі багато - урожай буде багатим;
- капуста рано почала лягати в качани - до холодної осені.
Також, згідно з прикметами, якщо сьогодні з'їсти капустяний лист, то неодмінно в чомусь пощастить.