Одеська область – друга за кількістю нелегальних АЗС(фото)

Одеська область – друга за кількістю нелегальних АЗС(фото)

За даними Нафтогазової Асоціації України (НАУ), в Україні виявлено значну кількість нелегальних автозаправних станцій (АЗС), причому лідером у цьому антирейтингу є Львівська область. Тут зафіксовано 87 таких заправок, що становить одразу 20% від загальної кількості по всій країні.

Одеська область посідає друге місце серед регіонів за кількістю нелегальних АЗС. На Одещині виявлено 47 незаконних заправок, що складає 11% від загального числа. До топ-5 регіонів за поширенням тіньового ринку пального також входять:
⦁ Київ та область – 44 АЗС (10%);
⦁ Івано-Франківська область – 34 АЗС (8%);
⦁ Дніпропетровська область – 29 АЗС (7%).

НАУ наголошує, що “попри зусилля держави, нелегальні АЗС продовжують функціонувати, підриваючи економіку, конкурентоспроможність легальних учасників ринку та створюючи загрозу для громадян і навколишньої інфраструктури”. Це особливо актуально для таких регіонів як Одещина, де значна кількість тіньових точок може суттєво впливати на місцеву економіку та безпеку.

Аналітики пояснюють, що тіньові гравці ринку реалізують контрафактне пальне, уникають оподаткування, виплачують зарплати “в конвертах” та грубо нехтують базовими нормами безпеки. “За рахунок цього вони пропонують пальне за цінами, подекуди нижчими за собівартість. Ця ситуація спотворює ринок, послаблює економіку і зменшує фінансові ресурси, необхідні для підтримки обороноздатності країни”, – резюмували в НАУ.

Як підробляють пальне

Існує безліч способів “бодяжити” пальне. Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число, що призводить до нерівномірного згоряння пального у двигуні. Октанове число можуть і штучно завищувати, що також негативно впливає на двигун. До таких методів належать:

⦁ Додавання спиртів та ефірів: За високої їх концентрації у паливі (близько 10%) це призводить до зростання витрати пального, а в спеку може спровокувати утворення повітряних пробок у системі подачі пального.
⦁ Додавання ароматичних вуглеводнів: Це призводить до збільшення кількості нагару, а також негативно впливає на фільтр у баку, трубки паливної системи, різні ущільнювачі тощо.

Як повідомляють в експертному середовищі, очікується, що протягом поточного тижня (19-25 травня) заправки не будуть суттєво змінювати вартість пального, ні в бік здешевлення, ні в бік подорожчання.

Джерело: dilova.com.ua


Загрузка...