Після атаки на Рені в Румунії знов шукатимуть уламки дронів: жителі повіту Тулча чули сильний вибух

Після атаки на Рені в Румунії знов шукатимуть уламки дронів: жителі повіту Тулча чули сильний вибух

Вчора, 12 лютого, ввечері влада Румунії надіслала повідомлення RO-Alert щодо можливості падіння об’єктів з повітряного простору в північній частині округу Тулча. Відомо, що мешканець регіону зателефонував до рятувальної служби Тулчи і повідомив, що почув удар у районі Грінду. Про це пише Digi24.ro.

За інформацією Міністерства національної оборони Румунії, повітряна ціль на короткий час перетнула національний повітряний простір поблизу міста Рені.

Для спостереження та моніторингу повітряного простору з 86-ї авіабази Борча та 57-ї авіабази Михайло Когелнічану злетіли два літаки F-16 ВПС Румунії та, згодом, два літаки Eurofighter ВПС Іспанії, що належать до бойової служби повітряної поліції.

«Радарними системами Міністерства оборони близько 00:30 виявлено повітряну ціль, яка на короткий час перетнула національний повітряний простір поблизу міста Рені на глибині приблизно 1 км вглиб суші, згодом попрямувала в бік повітряного простору України. Водночас повідомляється про можливу зону ураження на національній території, поблизу румунсько-українського кордону, приблизно за 10 кілометрів на схід від адміністративної межі муніципалітету Галац, без жодних матеріальних збитків», – зазначає Міноборони.

О 01.10 по обох округах було передано сигнал про припинення повітряної тривоги, згодом бойові літаки повернулися на авіабази дислокації.

Згідно з інструкціями, сьогодні, 13 лютого, вранці сили МАпН проведуть обшук у зазначеному місці, а також в інших районах поблизу українських об’єктів, які атакували російські війська.  

«Міністерство національної оборони інформувало та продовжує інформувати союзницькі структури в режимі реального часу про ситуації, спричинені атаками, залишаючись із ними на постійному зв’язку. Міністерство національної оборони повторює своє рішуче засудження цих нападів, здійснених російською федерацією на українську цивільну інфраструктуру та об’єкти, які є невиправданими та такими, що серйозно суперечать нормам міжнародного права», – повідомляє Міноборони.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: Південь сьогодні



Загрузка...