Одеський археологічний музей вирішив створити 3D-моделі 60 експонатів

Одеський археологічний музей вирішив створити 3D-моделі 60 експонатів

Науковці з Одеського археологічного музею пройшли навчання у фахівців з міжнародного проєкту у Польщі та отримали необхідне обладнання для створення віртуальних моделей цінних експонатів з колекції музею.

Зараз, як повідомили у музеї, почався етап створення цифрових моделей цих артефактів: їх використають для наукової роботи та покажуть усім поціновувачам історії та археології.

З 2 по 12 грудня 2024 р. співробітники Одеського археологічного музею Марія Лобанова та Оксана Грицютапройшли навчання в рамках спільного міжнародного проєкту дослідницької лабораторії "Архаїка" та CyArk "Ukrainian Heritage Digitization and Dissemination Initiative" (UHDDI). Протягом 10 днів учасників проєкту навчали, як оцифровувати археологічні артефакти та створювати віртуальні 3D моделі.⠀    
5 лютого 2025 почався другий етап роботи проєкту в Одеському археологічному музеї. До команди музею приєдналися фахівці дослідницької лабораторії "Архаїка" Ярослав Ченцов та Дар'я Гембержевська. На цьому етапі планується створити 60 3D моделей музейних експонатів, серед яких артефакти з єгипетської колекції, античні вази та унікальна вапнякова плита із зображеннями людей і тварин, знайдена в Усатовому. У майбутньому музей планує використовувати ці моделі в науковій та популяризаторській роботі, а також публікувати їх у соціальних мережах для широкої аудиторії. Оскільки через війну експонати недоступні для відвідувачів, цифрові моделі дозволять забезпечити до них віртуальний доступ.

UHDDI отримав підтримку від Державного департаменту США через Програму Фонду Посольства для захисту культури. Цей проєкт покликаний посилити спроможність українських інституцій захищати, зберігати та представляти нашу культурну спадщину сучасними методами, під час війни та після неї.

Джерело: intent, Кирило Бойко



Загрузка...