Шалений адреналін: 7 найекстремальніших "розваг" у світі, які лякають навіть відчайдухів
Найекстремальніші розваги у світі створені для тих, хто відчуває брак адреналіну. Стрибки з парашутом вже не приносять гострих відчуттів? Не хвилюйтеся - у світі ще чимало розваг, які змушують серце битися частіше.
Підйом на священну гору в Китаї
Серед численних гірських маршрутів Китаю найекстремальнішим вважається шлях на Південну вершину гори Хуашань. В деяких місцях його складно назвати навіть стежкою - це вузькі дерев'яні дошки, прибиті прямо до скелі. Жодних огорож чи поручнів, лише страхувальний трос, за який кріпляться туристи.
Висота підйому сягає 2000 метрів, і хоч ризик мінімальний, місце отримало назву "стежка смерті". Вважається, що пройшовши цей шлях до кінця, можна наблизитися до духовного просвітлення.Стежка над прірвою (фото: Вікіпедія)
Втеча від биків в Іспанії
Традиційна іспанська корида - це шоу, в якому беруть участь професійні тореадори. А ось енсьєрро - розвага для всіх охочих, які мають достатньо сміливості. Під час забігу група людей тікає вузькими вуличками від розлючених биків, що несуться за ними.
Ця подія є частиною святкування перед коридою та проводиться в багатьох містах Іспанії. Найвідоміший забіг відбувається в Памплоні під час фестивалю Святого Ферміна з 6 по 14 липня. Хоча організатори вживають заходів безпеки, щороку багато учасників отримують серйозні травми.
Полювання на торнадо у США
Смерчі - звичне явище в центральних штатах США, і на цьому навіть організували бізнес. Туристів на джипах і мікроавтобусах привозять у місця, де з великою ймовірністю утвориться торнадо. За рік у так званій "Алеї торнадо" виникає близько тисячі смерчів, тож довго чекати не доведеться.
Спостерігати за цими руйнівними природними явищами можна з безпечної відстані, але відчуття небезпеки все одно не покине вас. Найкращий сезон для такого екстриму - з червня по грудень, коли торнадо виникають найчастіше.Торнадо у США (фото: Вікіпедія)
Стрибок у вулкан у Чилі
Банджі-стрибки зі скель і мостів уже не дивують? Як щодо стрибка прямо над кратером активного вулкана? В Чилі можна спробувати стрибнути з борту гелікоптера у вулкан Вільярріка, один з найактивніших у Південній Америці. Висота старту - 200 метрів, а страхувальний трос зупиняє вас за 40 метрів від розпеченої лави.
Температура навколо така висока, що навіть без стрибка у вас пітнітимуть долоні. Для тих, хто хоче опуститися в кратер з меншим ризиком, є безпечніша альтернатива - вулкан Трінхнюкайігюр в Ісландії, куди туристів спускають на спеціальному ліфті.
Дайвінг з акулами в ПАР
Поблизу міста Гансбай, що неподалік Кейптауна, знаходиться колонія морських котиків. Це місце також приваблює білих акул, які полюють на них. Для туристів тут пропонують унікальну розвагу - занурення в клітці прямо у води, де хижаки кружляють у пошуках здобичі.
Сталева конструкція витримує удари, а кисень подається через акваланг, але навіть за таких умов зустріч з акулою - це справжній тест на витримку. Подібний атракціон є і в Мексиці, де занурення відбувається без акваланга - повітря надходить через шланг з човна.Дайвінг у клітці з акулами (фото: batiskaf.ua)
Політ на крилі літака у США
Літати пасажиром у літаку для вас занадто нудно? Тоді як щодо можливості встати на крило повітряного судна, що рухається на швидкості 250 км/год? У місті Секім у США екстремалам пропонують саме таку розвагу. Вас закріплять ременями і тросами, а потім літак виконає серію фігур вищого пілотажу.
Відчуття не передати словами - страх, ейфорія і справжній вибух адреналіну. Для тих, хто хоче щось подібне, але трохи менш ризиковане, у Великій Британії пропонують просто бути прив'язаним до крила без польотних маневрів.
Прогулянка фавелами Бразилії
Фавели Ріо-де-Жанейро давно прославилися своєю кримінальною репутацією. Багато хто вважає, що туди не варто заходити навіть удень, адже можна стати жертвою пограбування чи нападу. Проте в реальності не всі фавели однаково небезпечні.
Деякі райони стали туристичними маршрутами, де прогулянки проводять місцеві гіди. Вони забезпечують певний рівень безпеки та розповідають про справжнє життя мешканців нетрів. Однак у більш неблагополучні фавели краще не потикатися навіть з проводирем.Поліція у бразильських фавелах (фото: Вікіпедія)