Через зміну кліматичних умов посівам на Одещині загрожують миші
Тепла, без снігу та інтенсивних дощів погода у січні, достатність кормової бази (зеленої рослинності на неорних землях, в лісосмугах, обабіч доріг та втрати при зборі врожаю зернових і просапних культур) сприяють подальшому розмноженню і збільшенню чисельності гризунів. Про це попереджає головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
При масовому розмноженні гризуни сильно зріджують посіви, навесні серед зеленіючих посівів бувають великі прогалини. У роки їх масового розмноження подекуди виникає потреба у пересіві пошкоджених масивів. У садах миші підгризають коріння, обгризають кору, найбільшої шкоди завдають молодим деревам, які можуть загинути.
У сільськогосподарських угіддях зустрічаються полівка звичайна, курганчикова та польова миші. За сприятливих умов миші розмножуються масово, здатні швидко відновлювати популяцію та повторно заселяти сільськогосподарські угіддя. У такій ситуації необхідно вести постійний моніторинг за посівами, а особливу увагу приділяти полям після стерньових і просапних культур, угіддям що межують з лісосмугами, неорними землями та багаторічними травами, а також площам, де не проводилися винищувальні заходи з осені.
«При перевищенні економічного порогу шкодочинності (ЕПШ), який становить 3-5 колоній на один гектар на посівах озимих культур та багаторічних травах, проводять захисні заходи, застосовуючи родентициди, які рекомендовані Державним реєстром пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні. Хімічні обробки проти гризунів треба проводити, суворо дотримуючись правил техніки безпеки та регламентів застосування», – нагадують фахівці.
Розмноження гризунів може обмежуватися природними факторами. Так, сильні морози та відсутність снігового покриву, ожеледиці й утворення крижаної кірки на полях, різкі зимові відлиги з таненням снігу спричинюють їх масову загибель.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА