20 липня: церковне свято сьогодні, що гріх робити цього дня
20 липня за новим церковним календарем православні віряни згадують пророка Іллю і знайдення мощей преподобного Афанасія Берестейського. У народі день дістав назву Ільїн.
20 липня 2024 року - яке церковне свято сьогодні за новим і старим церковним календарем
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря - збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.
Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем
20 липня за новим церковним календарем (2 серпня за старим) - день пам'яті пророка Іллі та знайдення мощей преподобного Афанасія Берестейського.
Одне зі значущих свят - день пророка Іллі, або Ільїн день - православні відзначають за новим стилем 20 серпня. Дата присвячена старозавітному пророку Іллі - найбільшому віщуну, який з'явився на світ майже за дев'ять століть до Різдва Христового і довів, що істинний Бог існує.
***
Преподобномученик Афанасій Берестейський був захисником православної віри, сучасником Петра Могили і преподобного Іова Почаївського.
Афанасій походив зі шляхетної родини, здобув добру освіту. 1627 року у Вільні він прийняв постриг, а незабаром став намісником Дубойського монастиря під Пінськом, а потім ігуменом Берестейського Симеонового монастиря.
Преподобний Афанасій постійно заступався перед владою за православний народ, і за це його стали утискати, ображати і навіть ув'язнили. Коли 1648 року почалася війна Польщі з козаками, православних постійно підозрювали у зраді польській державі. Донесли і на Афанасія, що він зрадник - і преподобного вбили.
Через 8 місяців мученика перепоховали в Берестейському Симеоновому монастирі, а незабаром визнали святим. 1816 року мощі святого згоріли разом із дерев'яною церквою святого Симеона Стовпника, в якій вони перебували. Залишки мощей було поховано 1823 року в раці (гробниці), де вони зберігаються досі.
Церковне свято 20 липня за старим стилем
20 липня за старим календарним стилем - день пам'яті благовірного Аскольда, первомученика Київського.
Про що говорять прикмети на 20 липня
За прикметами 20 липня судять про те, якою буде погода незабаром і осінь:
- спекотна погода цього дня - буде суха осінь;
- комарі хмарами літають - день буде погожим, без дощу;
- гримить грім - дощу не чекай;
- злива пішла - наступного року буде багато пожеж.
У народному календарі 2 серпня - свято Іллі. У народній традиції Іллю наділили рисами бога Перуна, повелителя грому, блискавки, дощу і покровителя врожаю. І коли в цей час ідуть грози, то кажуть, що це Ілля гуркоче Чумацьким шляхом на своїй колісниці.
Що не можна робити 20 липня
20 липня, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лайки, лихослів'я, конфліктів, злості, заздрості, жадібності, наклепу, пліток, помсти і зневіри. Категорично заборонено цього дня відмовляти в допомозі нужденним.
Народні прикмети забороняють 20 липня працювати, особливо в полі та на городі. Також не можна купатися у водоймах - за повір'ями, вони кишать нечистю. Але цьому є логічне пояснення: оскільки в цей час йдуть зливи, то вода в річках і озерах не прогрівається, і після купання можна застудитися.
Що можна робити 20 липня
До святого Іллі звертаються з молитвами про здоров'я для дітей і близьких, сімейне благополуччя, дощ під час посухи, гарний врожай. У святого Афанасія просять зцілення від хвороб і про все, що людині хочеться змінити у своєму житті.
У народі на свято заведено збиратися в колі сім'ї та накривати стіл. Добре в цей день грати весілля або вінчатися - сім'я буде міцною і щасливою. Також за старих часів цього дня збирали дощову воду, її вважали цілющою, зберігали і вмивалися за хвороб.
20 липня - іменини сьогодні
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олександр, Олексій, Афанасій, Георгій, Ілля, Іван, Костянтин, Микола, Петро, Сергій, Федір.
За старим стилем іменини святкують Герман, Євдокія, Євфросинія, Сергій, Фома.