В рекреаційній зоні Білгород-Дністровського району пляж всипало делікатесними морепродуктами
Останніми днями потужний північний вітер відігнав воду з берегів Чорного моря в Нацпарку «Тузлівькі лимани». Потужні вітри «потягли» воду з лиманів через протоку між морем та лиманами на 2 кілометри піщаного пересипу, і її рівень знизився на 15-20 см. Воодночас до берега з глибин моря підтягнуло холодну воду, сірководень та багато крабів. Про це на своїй сторінці в Фейсбук розповів еколог Іван Русєв, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
«Я опинився на березі моря наступного дня (5 липня) після викиду гідробіонтів, коли їх вже трохи стало меньше на березі. Але навіть така картина – кількість викинутих на берег крабів, вражає. Їх на берег викинуло сотні тисяч в межах піщаного пересипу нацпарку. В середньому по 3 краба на погонний метр. Серед них мармуровий краб, камяний та краби плавунці. Мармурових меньш за все, десь до п’яти відсотків, небагато і кам’яних, інші – плавунці», – поділився враженнями вчений.
Зі слів відпочиваючих на рекреаційної зоні Катранка та Расейка, в перший день на березі було багато бичків, хамси та атерини. Рибу відрами зібрали відпочиваючи. Ну і, звісно, багато з’їли птахи. Вже наступного дня біля води не було жодної рибинки.
Еколог каже, що такі природні явища тут бувають періодично, переважно влітку. Але вони не становлять загрози для популяцій гідробіонтів, які спроможні швидко відновлювати свою чисельність.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА