Різні медичні інструменти з минулого століття отримали нове життя у музеї Болграда

Різні медичні інструменти з минулого століття отримали нове життя у музеї Болграда

Нерідко старі речі, які вже давно не використовуються у сучасному житті, отримують своє нове призначення у стінах музеїв, проносячи із собою цікаві факти про минуле. Про те, як вимірювали тиск у 50-60-ті роки, якими шприцами робили ін’єкції, які мікроскопи використовували та як прослуховували серце та легені хворих у другій половині минулого століття, зараз можна дізнатися та подивитися у Болградському історико-етнографічному музеї, який нещодавно поповнили експонатами працівники Болградської лікарні разом з головою медичної профспілки Петром Кирпиком, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

Наразі у виставковій залі музею з’явилися дві давні скляні шафи з прозорими полицями, на яких викладені предмети, що раніше рятували життя людям. Зокрема це хірургічні ножиці, що прийшли до нас з 50-х – 60-х років минулого століття. Поруч у вигляді срібного півмісяця лежать хірургічні голки. На пакеті для перев’язування стоїть дата: 1977 рік, а поруч пакетик вати хірургічної за 18 копійок цього ж року. Трохи подалі можна побачити бинт стерильний 1958 року виготовлення.

На іншій полиці шприц медичний ін’єкційний багаторазового вживання зі скла. Цей шприц можна було стерилізувати й знову використовувати, адже одноразових шприців ще не було. Поруч голки для цього шприца та пенал для його укладки.

Також у музеї можна подивитися на вертикальний ртутний тонометр, яким у 50-ті – 60-ті роки виміряли тиск. Поруч з тонометром виставлено мікроскоп. Цей прилад допомагав медпрацівникам правильно встановлювати діагноз хворого.

Наступна полиця демонструє чудернацьку дерев’яну дудочку – стетоскоп для прослуховування серця та легенів у хворих. Пізніше його замінив фонендоскоп.

Між двома подарованими шафами з лікарні можна побачити ще один дарунок. Це невеличка скляна шафа фельдшера, яку подарувала сім’я колишнього медика з Болграда Боболова, що мешкав на вулиці Терещенка, 75. На жаль, його ліки не збереглися, але на поличках висталено медичну шапочку та хустину медичної сестри 50-х років.

Серед інших дарунків від хірургів: білий халат, що має зав’язки на спині, біли бахіли, фартух з білої прозорої клейонки, маска антимікробна та головний убір.

Співробітники музею подякували медпрацівникам за дарунки.

«Ми часто викидаємо речі, які вийшли з вжитку. Разом з ними відходять у минуле поняття та назви, пов’язані з ними. Тому ми, працівники музею, дуже вдячні тим людям, що приносять нам стародавні речі», – зазначили у дописі Болградського історико-етнографічного музею.


Загрузка...