Чат GPT розповів, куди краще вступати - в український ВНЗ чи за кордон: відповідь здивувала

Чат GPT розповів, куди краще вступати - в український ВНЗ чи за кордон: відповідь здивувала

Улітку учні 9-х та 11-х класів складають НМТ і подають документи до різних вищих навчальних закладів. Вибір університету зумовлений безліччю чинників - списком спеціальностей, цінами за навчання, та й перспективністю обраної професії. Ми запитали в чату GPT-4o, куди вступати після 11 або 9 класу школярам - його прогноз став несподіванкою.

довідка

Що варто знати про цей матеріал

Даний матеріал був частково створений з використанням штучного інтелекту - із зазначенням, яка частина тексту належить ШІ. Матеріал призначений виключно для розважальних цілей і не претендує на роль достовірного джерела інформації. Незважаючи на те, що програми машинного навчання здатні проводити глибокий аналіз на основі доступних в Мережі даних, а їх прогнози мають шанс збутися, не рекомендується приймати рішення, пов'язані з вашим життям, здоров'ям або грошима на основі прогнозів ШІ. Перед прийняттям будь-яких рішень рекомендується проконсультуватися з перевіреними джерелами або фахівцями.

Де краще вчитися - у Європі чи в Україні

Штучний інтелект написав, що вартість контрактної освіти в українських вишах становить від $1 500 до $5 000 на рік, залежно від навчального закладу та напряму.

Він назвав такі переваги навчання в Україні:

  • широкий асортимент спеціальностей - медицина, право, IT, педагогіка тощо;
  • навчання англійською в низці програм, особливо в IT і медицині;
  • високі рейтинги - у Києво-Могилянки, КНУ і КША;
  • деякі технічні та сільськогосподарські факультети особливо затребувані і дешевші, ніж інші спеціальності;
  • пільги, стипендії, програми для вчених і медиків.

Проте, ШІ вважає, що проблема корупції та стандарту освіти залишається все одно присутньою.

Також чат GPT пояснив, куди вступати в Європі. Він сказав, що ціни на навчання за кордоном різняться залежно від країни:

  • Німеччина - 300-400 євро за семестр.
  • Польща - 1000-3000 євро на рік.
  • Чехія - 2000-5000 євро на рік англійською, чеською - безкоштовно.
  • Франція - 3000-4000 євро на рік.

Європейські університети пропонують широкий спектр програм англійською, часто з орієнтацією на кар'єрні треки та співпрацю з індустрією. На думку ШІ, за кордоном є сильний зв'язок із бізнесом і практика - особливо в IT, інженерії, економіці та дизайні. Більшість країн дають право працювати після навчання (1-2 роки), з хорошими шансами на подальше працевлаштування, крім того, диплом EU-університету визнається по всій Європі.

Підбиваючи підсумок, куди краще вступати після 11 класу - в Україні чи за кордоном, штучний інтелект пояснив, що якщо ви маєте фінансові можливості та знання мови, краще обрати європейський ВНЗ. У разі, коли потрібної суми на навчання немає, як і високого рівня хоча б англійської, розумніше залишитися в Україні. За належних старань вступити до Європи потім можна на магістратуру.

Щодо того, куди краще вступати після 9 класу - до європейського чи українського коледжу, чат GPT відповів, що школярам такого віку варто залишитися в Україні. Усе тому, що більшість коледжів у Європі вимагають наявності повної середньої освіти, тобто, закінчення 11 класів. До того ж, навчання в українських технікумах і коледжах дешевше і, найчастіше, сам навчальний заклад ближче до дому, що важливо для дитини в 16-17 років. Якщо вже новоспечений студент захоче навчатися в Європі, у нього буде 2 роки, щоб вивчити мову і визначитися зі спеціальністю.

Джерело: unian



Загрузка...