У Китаї півмарафон бігли люди і роботи: у кого вийшло краще
У Пекіні провели напівмарафон за участю людиноподібних роботів і людей. Загалом у забігу брали участь два десятки роботів.
Робот-переможець на ім'я Tiangong Ultra пробіг 21 км за 2 години 40 хвилин. Він був більш ніж удвічі повільнішим, ніж людина-переможець (1 година 2 хвилини). Інші роботи виявилися ще менш успішними, пише Reuters.
Зазначається, що роботи вже брали участь у марафонах, але це вперше, коли вони змагалися з людьми на такій дистанції. Примітно, що на маршруті були підйоми, повороти і нерівні ділянки.
Деякі роботи змогли добігти до фінішу, а деякі мали труднощі від самого старту. Зокрема, один робот упав на стартовій лінії та полежав трохи, а потім встав і побіг далі. Ще один пробіг кілька метрів і врізався в огорожу та збив свою людину-оператора.
Усі роботи, випущені китайськими компаніями, були найрізноманітніших форм і розмірів: одні нижче 120 см, інші - зростом до 180 см.
Одна з компаній навіть хвалилася, що її витвір має вигляд майже як реальна жінка і вміє підморгувати та посміхатися.
Кілька роботів бігли в кросівках, один був у боксерських рукавичках, а ще один носив червону пов'язку з написом китайською: "Приречений на перемогу".
Компанії тестували роботів кілька тижнів, а на змагання механічні бігуни прибули разом зі своїми людинотренерами. Видання зазначило, що з огляду на необхідність в інженерних та навігаційних командах, забіг нагадував автоперегони.
Що відомо про робота-переможця
Tiangong Ultra, який переміг, є розробкою Пекінського інноваційного центру людиноподібної робототехніки. Тан Цзянь, технічний директор центру, вважає, що Tiangong Ultra показав гарний результат завдяки довгим ногам і алгоритму, що імітує біг людини.
"Я не хочу хвалитися, але, гадаю, жодна західна робототехнічна компанія не домоглася таких спортивних досягнень, як Tiangong", - заявив він, додавши, що робот змінив батареї лише 3 рази за перегони.
Професор інформатики та робототехніки Університету штату Орегон Алан Ферн не погодився з тим, що це прорив у використанні ШІ, оскільки програмне забезпечення, що дає змогу гуманоїдним роботам бігати, було розроблено ще 5 років тому.
Джерело: УНІАН