Росія залучає на фронт 80-річні вантажівки: Forbes вказав важливу деталь
Через значні втрати техніки росіяни почали використовувати на фронті вантажівки ГАЗ-69 - це один із перших російських позашляховиків, розроблений ще наприкінці 1940-х років. Як пише оглядач Forbes Девід Акс, перший зразок вантажівки зійшов з конвеєра заводу Молотова 1952 року, а останній був завершений 1972 року. І тепер ця 80-річна конструкція стала одним з останніх типів транспортних засобів, які вступили в бій в Україні.
Надходження старих позашляховиків є останнім свідченням демеханізації російської армії, пише аналітик. Так, втрати російських бронемашин та іншої важкої техніки у війні вже перевищують 20 000. Для порівняння, вся британська армія експлуатує близько 18 000 транспортних засобів.
"Втрачаючи набагато більше бронетехніки, ніж вони можуть замінити завдяки новому виробництву або завдяки вилученню старих машин із довгострокового зберігання, росіяни дедалі більше залежать від цивільних транспортних засобів не тільки для логістики на полі бою, а й для прямих атак на українські позиції", - зазначає Акс.
Смертельна спіраль російського транспорту
Цивільні транспортні засоби ще більш уразливі для мін, артилерії, безпілотників і ракет, ніж броньовані транспортні засоби. Згідно з нещодавнім дослідженням, броньовані вантажівки та цивільні транспортні засоби, такі як фургони, вантажівки, компактні автомобілі та гольф-кари тепер становлять близько 70% втрат Росії, зазначає Акс. Це своєю чергою, призводить до зростання попиту на ще менш придатні види транспорту, як-от електросамокати та навіть коні й віслюки.
Демеханізація російської армії не означає, що Росія не може підтримувати наступ, оскільки у росіян все ще більше людей і транспортних засобів, ніж в українців, пише аналітик:
"Однак втрата необхідних у військовому відношенні транспортних засобів обмежує російські сили. За певних обставин демеханізовані російські полки можуть здолати і відтіснити українські бригади. Але в реальності ці спустошені полки не зможуть використовувати проломи, що утворилися в українській обороні".