Здоровий шлюб тримається на 11 речах, про які ніколи не варто просити

Здоровий шлюб тримається на 11 речах, про які ніколи не варто просити

Здоровий шлюб вимагає великої роботи з обох сторін. Кожна людина хоче, щоб задовольнялися її емоційні потреби – до прикладу, може йтися про проведення якісного часу разом, компроміси та відчуття того, що тебе почули в розмові.

На жаль, з часом ці потреби можуть залишатися непоміченими. Є 11 простих речей, про які чоловік ніколи не повинен просити дружину. Саме вони допомагають зберегти хороший зв'язок і процвітаючий шлюб, пише Your Tango.

1. Звичайна порядність і повага

Однією з найголовніших речей, про які чоловік ніколи не повинен просити дружину, є прояв звичайної порядності та поваги. Ці речі мають величезне значення для будь-яких стосунків, каже психотерапевт з питань шлюбу та сім'ї Саба Харуні Луріє. Навіть під час суперечок не варто вдаватися до образ чи дріб'язкових зауважень.

2. Підтримка у важкі часи

Наявність партнера, який готовий підставити своє плече, може мати велике значення у шлюбі. 

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Current Opinion in Psychiatry, наявність підтримуючих стосунків може захистити здоров'я людини, покращити її психічний стан та мати позитивний довгостроковий вплив на подружні пари. 

Якщо шлюб дійшов до того, що подружжя не може підтримувати один одного, не кажучи вже про цивілізовані стосунки, можливо, варто звернутися по допомогу або відкрито обговорити свої претензії. 

3. Вдячність

Одна з речей, яку чоловік ніколи не повинен просити у дружини, – це вдячність. Звичайно, дякувати йому щоразу, коли він миє посуд, – це трохи занадто, але дякувати час від часу все ж треба. 

Дослідження, опубліковане у Harvard Health Publishing показало, що прояв вдячності тісно пов'язаний з більшим щастям. 

4. Відкрите та чесне спілкування

Чесність у спілкуванні є наріжним каменем здорових стосунків, де обидва партнери можуть відверто висловлювати свої проблеми без того, щоб інша людина захищалася або відчувала, що їй доводиться ходити по лезу.

Іноді партнер може відчувати, що його не чують, або що його відштовхують. Але здатність чути одне одного – це те, про що у шлюбі не має благати жодна зі сторін. Примітно, що пари, які конструктивно реагують у розмові, відчувають більшу задоволеність стосунками.

5. Розуміння

Кожна людина хоче відчувати, що її розуміють – чи це стосується роботи, чи стосунків. Коли ваш партнер вас не розуміє, ви можете відчути себе ізольованим. Через це люди часто піддаються більшому ризику депресії, поганого сну, порушення функцій і когнітивного занепаду, що підтверджує і дослідження, проведене у Philosophical Transactions of the Royal Society А.

Навіть якщо ви не можете зрозуміти партнера на всі 100%, спробуйте показати, що ви поруч – незалежно від того, що станеться.

6. Спільно проведений час

Проведення спільного часу в шлюбі має важливе значення для підтримання позитивного настрою та розвитку. Чоловік не повинен випрошувати його у дружини, і це працює в зворотньому напрямку. 

За даними Інституту Готтмана, пари, які проводять разом шість годин на тиждень, зміцнюють і підтримують кращий зв'язок. Проте йдеться не про те, щоб обговорити рахунки чи обовʼязки – спробуйте просто бути разом. Ви помітите, як зміняться ваші стосунки. 

7. Залучення до родинного життя

Багато людей кажуть, що коли ти одружуєшся з кимось, ти, по суті, "одружуєшся" і з його родиною. Хоча вам не потрібно проводити з сім'єю партнера кожну хвилину свого життя, але бувають моменти, коли це необхідно.

Чоловіки хочуть бачити своїх дружин з їхніми сім'ями, чи то на свята, чи просто на недільних обідах. Вони хочуть бачити, що їхня половинка має повноцінні стосунки з їхніми родинами. 

8. Розподіл відповідальності

Після важкого дня на роботі може бути прикро повертатися додому, де треба готувати чи прибирати. Якщо лише одна людина виконує всі обовʼязки – прибирає, готує, піклується про дітей і оплачує рахунки – вона легко виснажується.

З часом такий нерівний розподіл праці може призвести до образи та зростаючого психічного навантаження.

9. Повага до особистих кордонів

Наявність кордонів має вирішальне значення в будь-яких стосунках – незалежно від того професійні вони, сімейні чи романтичні. Особисті кордони дають іншим людям зрозуміти, що ви приймете, а що ні.

На жаль, дуже рідко пари сідають і ведуть такі розмови. З огляду на це, чоловіки і дружини повинні обов'язково запитувати один одного про свої кордони. 

10. Зацікавлення повсякденним життям

Доволі важливо питати вашого партнера про те, як пройшов його день. Це правило працює в обидва боки.

Ділитися інформацією про свій день -–це спосіб, за допомогою якого чоловіки можуть налагодити зв'язок зі своїми дружинами. Оскільки чоловік піклується про свою дружину, він теж хоче почути про її день, надолужити те, що вони могли пропустити. 

11. Готовність до компромісів

Шлюб – це часті компроміси. Під час гарячої дискусії, коли чоловік і дружина хочуть, щоб все було так, як хочеться конкретно їм, буває важко відкинути своє его і знайти спільну мову. 

Це не означає, що дружини повинні відмовлятися від своїх потреб і задовольняти кожну вимогу чоловіка. Обидві сторони повинні розуміти, що жертви – це частина здорових стосунків, а компроміс може зробити зв'язок міцнішим.



Загрузка...