Вчені знайшли одну з найбільших чорних дір, розміром у 36 мільярдів сонць
Астрономи виявили величезну чорну діру розміром у 36 мільярдів сонць, що ховається всередині так званої "космічної підкови". Це одна з найбільших чорних дір, коли-небудь знайдених.
Сама "космічна підкова" є системою з двох галактик у сузір'ї Лева, яку вперше відкрили 2007 року, пише Live Science.
На знімках цього об'єкта можна побачити кільце, що світиться і оточує передню галактику LRG 3-757. Це явище, відоме як кільце Ейнштейна, виникає, коли масивна галактика спотворює і підсилює світло більш далекої галактики, розташованої позаду неї.
Таке посилення світла називається "гравітаційним лінзуванням" і було передбачене Альбертом Ейнштейном ще 1915 року. Нове дослідження показало, що саме чорна діра в центрі LRG 3-757 надає їй достатньої маси, щоб викривляти світло.
Теорія загальної відносності Ейнштейна описує, як масивні об'єкти спотворюють тканину Всесвіту, звану простором-часом. Він показав, що гравітація - це не просто сила, а результат викривлення простору-часу матерією та енергією.
Коли світло проходить через сильно викривлену ділянку простору-часу, наприклад, поруч із масивною галактикою, воно згинається, створюючи світлове кільце навколо об'єкта.
Астрономам довелося використовувати дані зі спектрографа Multi Unit Spectroscopic Explorer (MUSE) у пустелі Атакама (Чилі), а також знімки Космічного телескопа Габбла. І згодом, проаналізувавши потужне гравітаційне лінзування галактики LRG 3-757 (чия маса в 100 разів перевищує масу Чумацького Шляху), а також швидкість і траєкторію руху її зірок, учені дійшли висновку, що для пояснення спостережуваних даних необхідна присутність ультрамасивної чорної діри.
Джерело: unian