Чотири типи людей, які думають про розлучення: вчені пояснили, у чому їхня відмінність
Рішення про розлучення - це процес доволі складний і глибоко особистий. Для когось причиною є сильний конфлікт, для інших - повільне віддалення одне від одного.
Дослідження 2021 року, опубліковане в журналі Journal of Marital and Family Therapy, проливає світло на цей процес ухвалення рішення. Виявлено чотири різні типи людей, які розмірковують про розлучення, кожен з яких має унікальні підходи до вирішення своїх подружніх проблем, пише Forbes.
Інтенсивні шукачі
"Інтенсивні шукачі", що становлять близько 6% учасників дослідження, невпинно прагнуть відновлення шлюбу. Вони докладають усіх зусиль, щоб врятувати свої стосунки, звертаються до професійної терапії, читають книжки із саморозвитку, працюють над особистісним зростанням і намагаються щиро поговорити з чоловіком про свої проблеми.
Дослідники виявили, що ці люди найчастіше молодого віку (в середньому 36 років), вони більш освічені, ніж представники інших груп, і від початку мають тверду надію на те, що їхній шлюб можливий.
Такі люди часто стикаються з психічними розладами, надмірними конфліктами, невірністю, зловживанням наркотиками тощо.
Як повідомляється, цій групі також належить найвищий відсоток розлучень: 15% розлучених і 20% тих, хто розійшовся до кінця дослідження через рік.
Помірно-в'янучі шукачі
Таких близько 14% серед опитаних. Спочатку таке подружжя проявляє помірну активність у відновленні стосунків, наприклад, читає поради з налагодження стосунків і звертається по професійну допомогу. Однак з часом їхні зусилля слабшають, особливо коли йдеться про подружню терапію, внаслідок чого багато хто залишається з невирішеними проблемами.
42% з них мали лише середню освіту або нижче. Нижчий рівень освіти та менші ресурси могли вплинути на поведінку цієї групи, спрямовану на відновлення стосунків, пояснюють дослідники.
Ця група також схильна до таких серйозних проблем, як жорстоке поводження або невірність, віддалення або втрата романтичних почуттів один до одного. Однак вони також рідше за інших розлучаються, а релігійність і культурні чинники, можливо, відіграють роль, утримуючи їх у нещасливому шлюбі.
Шукачі мінімального особистого життя
Найбільша група, відома як "шукачі мінімального особистого простору", склала близько 42% учасників дослідження. Ця група вважає за краще тримати свої подружні проблеми в таємниці. Вони рідко звертаються по допомогу до фахівців або говорять про свої почуття, вважаючи за краще зрідка докладати особистих зусиль, наприклад, серйозно поговорити з чоловіком або дружиною і спробувати пробачити його за проступки.
На відміну від людей, які прагнуть до інтенсивних рішень, люди, які прагнуть приватності, повідомляють про меншу кількість серйозних проблем і рідше замислюються про розлучення, проте їхнє небажання відкрито протистояти проблемам може призвести до застою в шлюбі.
Багато хто відчуває змішані почуття, і тільки 35% з них раді, що досі перебувають у шлюбі.
Шукачі особистого життя
Друга за чисельністю група, "шукачі, які підтримують приватне життя", склала 38% учасників. Вони схожі на шукачів мінімального приватного життя у своїй перевазі усамітнення, але набагато послідовніші у своїх діях з порятунку шлюбу.
Для цих учасників характерне прагнення розв'язувати проблеми у стосунках за допомогою особистих і постійних зусиль, а не шукати зовнішніх або професійних втручань. Ця група продемонструвала найвищий рівень особистої поведінки, спрямованої на відновлення стосунків, наприклад, серйозні розмови з чоловіком/дружиною, робота над розв'язанням проблем або прощення.
Таке подружжя також може читати книжки, переглядати статті в пошуках порад щодо стосунків, хоча звернення за професійною допомогою залишалося на низькому рівні.