За який час кішка забуде своїх господарів
Іноді люблячому власнику кота потрібно надовго поїхати. Поїздка може затягнутися на цілий рік і навіть більше. Повернувшись додому після тривалої відсутності, господар турбується — чи пам'ятає його улюбленець? Раніше пухнасті відчували появу задовго до приходу, а що буде тепер, інформує Ukr.Media.
У науковому журналі були опубліковані результати дослідження, які свідчать про те, що кішки вміють зберігати інформацію в контексті подій. Якщо бувши кошеням вихованець пов'язував запах господаря з ароматом матері, то ця асоціація збережеться з ним назавжди.
Чим більше емоцій було в спільному житті, тим швидше котик визнає людину. Припустімо, у вас з улюбленцем був обряд: щонеділі вранці кіт отримував порцію улюблених ласощів. За цей період гастрономічні вподобання котика могли змінитися, але в пам'яті обов'язково зринуть знайомі відчуття.
Відомо, що котячий мозок становить близько 0.5-1.2% від загальної маси тіла. Не багато, але й не так мало. Грубо кажучи, інтелектом керують нейрони, а от відповідальність за спогади лежить на їхніх зв'язках. Щоб цей зв'язок сформувався, потрібен час.
Молоді котики гірше запам'ятовують події, ніж дорослі. Якщо крихітного кошеняти довелося залишити на тривалий час самого, то він швидко забуде господаря. Але не варто розводити вологість. Малюк, хоч і не запам'ятав події, органи його чуття були надзвичайно загострені.
Зустрівши його вже дорослим і солідним, не дивуйтеся підвищеному нюховому інтересу. Хвостатий може сховатися за диваном, однак вібрисами та носом промацає вашу особистість наскрізь. Можливо відголоски пам'яті все-таки зринуть!
Ще однією особливістю котячої пам'яті є здатність до "фільтрації". І тут вони навіть перевершили собак. Незначні події зберігатимуться в пам'яті близько 16 годин. У собак цей показник набагато нижчий — 6-8 годин.
Підліток міг отримати кошеня в подарунок. Гарний і пухнастий, але який його характер? Це знають батьки, які годують, міняють лоток, граються і гладять котика вечорами. Коли юнак поїде на навчання в інше місто, котик вже через 16 годин перемістить цю подію до розряду незначних і продовжить мирне існування. Приїхав? Прекрасно! Але хто ти, двоногий? На "карті пам'яті" вже сто разів була перезаписана інформація, тому знайти дану особистість у надрах — буде проблематично.
Потрібно розуміти важливий нюанс — коти поважають стабільність, цінують турботу і ласку, і з часом прив'язуються до тих, хто все це забезпечує. Навіть коли з життя кота зникне поганий господар, пухнастий почне непокоїтися і переживати. Увімкнувся захисний механізм, що вимагає пошуку альтернативного варіанту.
Через певний час котик адаптується до нового життя. А після повернення недбалого двоногого, колишній улюбленець лише розгублено кліпне: "вибачте, а ви хто?".
При знайомстві з іншими тваринами, кішка сканує простір вібрисами. Запах родичів — це коктейль з біометричного паспорта та медичної картки. Вага, стать, стан здоров'я! Понюхавши, кішка знає все про співрозмовника.
За час своєї відсутності запах господаря помітно змінився: інша їжа, клімат, парфуми, оточення — на ароматі відбилося все. З цієї причини кішкам може бути складно розпізнати старого знайомого.
І начебто все так, але є одне "але". Якщо у людини з вихованцем були чудові стосунки, то теплі спогади проб'ють будь-які недуги та проблеми з пам'яттю. Достатньо повернути кішку в атмосферу любові, ласки і позитиву!