Перехід на зимовий час – усі плюси і мінуси переведення годинника

Перехід на зимовий час – усі плюси і мінуси переведення годинника

Цьогоріч у жовтні традиційно відбудеться перехід на зимовий час для українців. Розповідаємо, як позитивно та негативно це впливає на організм людини та на суспільство загалом!

Стрілки годинників традиційно переводять в останню неділю жовтня. У 2024 році цей перехід відбудеться в ніч з суботи на неділю, 27 жовтня, о 4 годині ранку.

Плюси переходу на зимовий час

Ще у 1908 році літній та зимовий час запровадили у Великобританії. Британці вирішили змінювати час осінню та весною, щоб економити енергоресурси. Через 10 років до цієї традиції долучилися США, а у країнах СРСР почали переводити годинники з 1981 року.

Як виявилося, економічно обґрунтована зміна часу тепер лише в проміжку таких географічних широт: від 30 до 60 градусів. До речі, Україна перебуває саме у цій зоні. Проте успішність та результативність переведення годинників сумнівні, адже енергія заощаджується лише на 1-3%.

Мінуси переведення годинника

Переводять годинники не лише в Україні, у світі також є така практика, проте в більшості країн вже відмовилися від зміни часу.

Медики та науковці довели, що переведення годинника погано впливає для організму людини. Різка зміна режиму призводить до стресу, який викликає низку негативних симптомів:

  • погане самопочуття
  • ослаблена імунна система
  • загострення хронічних захворювань

Якщо ви хочете мінімізувати наслідки для свого організму, то медики радять підготуватися заздалегідь. Для того, щоб адаптувати біоритми, вам потрібно в перші кілька діб після зміни часу: більше свіжого повітря, якісний сон, мінімальне навантаження, корисний раціон.

Також медики відзначають, що зимовий час ближчий до астрономічного. Він сприятливіший для життя і здоров'я людини, ніж літній. Інші доводять, що зміна на одну годину особливої ​​ролі не грає, адже астрономічний часу сучасному світі не так вже й важливий, люди зараз практично не залежать від природних факторів.

Як підготувати організм до переходу на зимовий час:

  • За тиждень до зміни часу зменште фізичне навантаження. Це потрібно, щоб уникнути перевтоми.
  • Не затримуйтеся на роботі та не беріться за важку роботу.
  • Стежте за раціоном. Не вживайте жирну їжу та алкоголь.
  • Пийте більше води та трав'яного чаю.
  • За годину до сну вимикайте усі гаджети.
  • У ніч переходу на зимовий час лягайте спати о 22 годині, адже це ідеальний час для якісного сну.
  • Усі вранішні ритуали зробіть звечора: приготуйте сніданок, оберіть одяг, складіть сумку.

Джерело: maximum



Загрузка...