Гімалайська чи звичайна: фітнес-тренер пояснив, яка сіль краща
Гімалайська сіль у 50 разів дорожча за звичайну.
Але наскільки вона корисна, розповів фітнес-тренер Віктор Мандзяк.
Гімалайська сіль і звичайна сіль по користі однакові. Вони дають організму необхідні натрій та хлор. Але гімалайська сіль коштує 500 гривень, звичайна - 10.Чому така різниця в ціні, Мандзяк пояснив.
"Гімалайська сіль - це гроші на вітер. Це маркетинг помножений на людську необізнаність. Якщо ти турбуєшся про своє здоров'я, то вживай йодовану сіль. Йоду нам треба зовсім мало - дві-три сотні мікрограмів, але в нашому регіоні зі звичайної їжі задовільнити навіть цю мізерну кількість досить важко, тому йодована сіль - розумне рішення", - Віктор Мандзяк.
Всі ми знаємо, що сіль шкідлива. Але шкідлива не сіль, а її надлишок - це більше 5 г. на добу. "Бізнесмени, знаючи про нашу природну тягу до солоного, пхають її в продукти більше, ніж треба для здоров'я, але стільки, щоб нам хотілось купити їхню продукцію ще і ще. Це бізнес", - зазначає тренер.
Гімалайська сіль славиться неймовірною кількість мінералів. Нас цікавить не наявність речовини в продукті, а кількість. На фоні мінералів, які містить в собі гімалайська сіль, вигідно виділяється кальцій, його там найбільше, якщо не враховувати натрій та хлор, які і являються кухонною сіллю.
"В кілограмі гімалайської солі 4 г кальцію. Це в чотири рази більше, ніж денна норма. При нехитрій математиці ми дізнаємось, що в денній нормі гімалайської солі 20мг кальцію. Отже, гімалайська сіль покриває 1/50 частину потреби в кальції людини. Це ніщо. По інших мінералах цифри ще більш сміхотворні", - зауважив Мандзяк.
Джерело: gazeta.ua