Відомо, скільки цивільних залишається у Торецьку
Населення міста змушене переховуватися в укриттях, які ще залишилися на даний час в населеному пункті.
У Торецьку Донецької області, на територію якого змогли ввійти російські загарбники, знаходиться понад тисячу мирних жителів, які не захотіли покинути місто. Про це у вівторок, 8 жовтня, повідомив начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик, передає Радіо Свобода.
"Залишається близько 1200 осіб цивільних на території безпосередньо самого Торецька. І, на жаль, ці особи, які залишилися, вже не мають бажання виїжджати. Ми, зі свого боку, працівники Національної поліції, військової адміністрації і ДСНС, в разі надходження відповідних заяв, докладаємо всіх зусиль, щоб вивезти населення", - сказав Чинчик.
Очільник МВА наголосив, що на території громади немає жодної будівлі, яка б не постраждала внаслідок обстрілів.
"Населення змушене переховуватися в укриттях, які залишилися на даний час в місті", - додав Чинчик.
Він наголосив, що у місті відсутнє електропостачання, газопостачання, не працює каналізація, замість технічної води - дощова.
Раніше Дзержинськ, а нині декомунізований Торецьк, був типовим шахтарським містом між териконами. З 2014 року місто знаходилося на лінії розмежування та постійно потерпало від російських обстрілів. Проросійські бойовики провели так званий "референдум щодо статусу міста". Три місяці Торецьк був окупованим, проте 21 липня 2014 року українські військові розпочали штурм міста. Бої тривали вісім годин. Тоді загиблих серед українських військових не було, четверо отримали поранення. 18 лютого 2016 року Дзержинськ перейменували у Торецьк. З 2022-го Торецьк став постійною мішенню для російських обстрілів.
До повномасштабного вторгнення у Торецьку мешкало 70 тисяч людей.