Популярна серед українців крупа не підкорила кухні Європи та Америки. Про яку йдеться і чому
Гречка, хоч і є основним продуктом української кухні, у багатьох країнах Європи та Америки не користується популярністю.
Є кілька причин для цього.
В Європі та Америці історично склалися інші гастрономічні вподобання. Там основними гарнірами стали картопля, макарони або рис, які були легше доступними й популярними протягом століть. Гречка ніколи не займала значного місця в їхніх кухнях.
У Франції, Німеччині та інших країнах популярні страви з гречаної крупи - млинці, тістечка, печиво і хліб.
У магазинах гречку можна купити в зеленому (несмаженому) вигляді - її люблять прихильники здорового харчування і діабетики. Продається і коричнева крупа, але великим попитом не користується.
Батьківщиною цієї культури вважається Китай. В Україні ця крупа популярна протягом багатьох століть. Українці дізналися про неї від скіфів і сарматів, а ті запозичили гречку в кочових азіатських племен. Особливо популярною каша стала після навали Батия.
У країнах Європи, які не входили до складу Золотої Орди, звичка їсти гречану кашу не склалася. Багато європейців не знали про гречку або вирощували її в невеликих кількостях, віддаючи перевагу звичним пшениці та житу. До того ж для них незвичним є специфічний гречаний смак.
Таким чином, основна причина, чому в інших країнах не їдять гречку, - це відсутність багатовікової звички вживання гречаної каші. Немає традиції - немає і попиту на товар. А отже агрохолдинги не будуть вирощувати непопулярну крупу у великих обсягах. Ось чому в Європі гречку сприймають радше як корм для худоби, а на обідньому столі вважають диковинкою.