Коли забруднена вода з річки Сейм дійде до Чернігова: в ОДА зробили невтішні прогнози(відео)
Забруднена вода із Сейму дійде по річці Десна до Чернігова у другій половині дня 1 вересня. Про це заявив в. о. директора департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Олександр Лось в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Що відбувається".
Він підкреслив, що такі підрахунки є приблизними.
"Ці органічні неочищені скиди вже потрапили в Десну. Вони вже пройшли селище Макошине Менської громади. До Чернігова вони, орієнтовано, дійдуть 1 вересня, десь, за приблизними підрахунками, після обіду", - наголосив Лось.
За його словами, люди, які будуть відпочивати на Десні 1 вересня, можуть помітити потемніння води і специфічні запахи перегною та азоту.
"Всіма органами місцевого самоврядування вживаються необхідні заходи, аби виловлювати мертву рибу, збирати ту, яка вже затхла. Тобто, в таких кількостях, як вона була в Сеймі, в Десні її не буде", - запевнив посадовець.
Коли в нього запитали, чи можна було вжити заходів раніше, аби риба не потрапила до Чернігівської області, він відповів:
"Це не якась пляма, яку можна зібрати, локалізувати і кудись там вивезти і знешкодити. Вода просто пливе, її не зупинити. Тобто, це органіка, яка змішалась у воді. Відповідно вона споживає кисень і риба гине від аномальної нестачі кисню. Також жара нам не допомагає в даному випадку. Відсутність дощів, таким чином, ще більше спричиняє нестачу кисню", - пояснив Лось.
Він додав, що через пів години-годину перебування в річці у людини може бути легке запаморочення та пирхота у горлі.
Забруднення річки Сейм - що відомо
Раніше перший заступник міністра захисту довкілля України Олександр Краснолуцький заявив, що забруднення річки Сейм відбулося на території РФ, проте наразі не відомо, чи це було умисне забруднення, чи результат якоїсь раптової аварії.
"Органічні речовини, які потрапили у воду, поглинають кисень, у воді від цього залишається дуже мало кисню. І від цього гинуть водні ресурси, риба", - зазначив він.
У Міндовкілля пояснили, що для відновлення водного ресурсу потрібно проводити аерацію води - "збовтувати" її, щоб вона насичувалась киснем. Зокрема 30 серпня в річку скинули активний мул, який має поглинути органічні речовини, щоб зменшити концентрацію і не допустити подальшого забруднення території.