Чому коти кричать під зачиненими дверима
Зачинені двері кімнати чи будинку порушують три головні потреби кішки: свободу вибору, контроль і стабільність.
У цьому переконаний консультант з поведінки кішок Інгрід Джонсон.
"Кішки люблять контролювати доступ до важливих для них просторів, що допомагає їм почуватися в безпеці та впевненості Вони за своєю природою допитливі і прагнуть контролювати свою територію, включно з домом своїх господарів". - каже експерт.
Кішки не обов'язково хочуть брати участь у тому, що відбувається за дверима, але їм важливо знати, що відбувається на іншому боці. Крім того, ці тварини люблять увагу своїх власників, і зачинені двері позбавляють їх цього контакту.
Дослідження 2017 року показало, що більшість кішок надають перевагу взаємодії з людиною, а не іншим стимулам, таким як їжа або іграшки. Коли двері зачинені, вони можуть відчувати стрес, оскільки втрачають доступ до знайомого і безпечного місця.
Кішки часто відчувають роздратування перед зачиненими дверима, дряпають їх, нявкають і намагаються проникнути всередину. Ця поведінка пояснюється як еволюційними факторами, так і впливом самих власників. Експерти, серед яких доктор Карен Суеда, сертифікований ветеринарний фахівець з поведінки тварин, зазначають, що кішки переживають через страх втратити щось важливе (FOMO), коли стикаються із закритими дверима.
Щоб знизити занепокоєння котів, фахівці рекомендують власникам підтримувати послідовність у доступі до зон будинку. Якщо, наприклад, ви не хочете, щоб кішка заходила в певну кімнату, найкраще тримати двері зачиненими постійно, а не тільки за наявності гостей.
Якщо кішка проявляє надмірне занепокоєння, що виражається в гучному нявканні, притиснутих вухах або шипінні, це може бути ознакою справжнього стресу. У таких випадках власникам варто звернутися до ветеринара, щоб виключити можливі проблеми зі здоров'ям.