Незручна ситуація: у ISW пояснили мету поїздки Путіна до Азербайджану
Офіційні теми розмови Москви та Баку стосуються енергетики та турботи про російськомовних, пояснили росЗМІ. Насправді головна причина закордонної поїздки Володимира Путіна — применшення ролі прориву на Курщині, вважають аналітики.
Президент РФ Володимир Путін вирішив продемонструвати росіянам визначні дипломатичні зусилля саме під час прориву в Курській області. Візит очільника Кремля в Азербайджан має показати, що стались незначні події, які незабаром завершаться. Про причини поїздки Путіна в Баку розповіли аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у звіті, опублікованому 19 серпня.
Аналітики звернули увагу, що дводенна поїздка російського президента припала у розпал Курської операції ЗСУ — на 18-19 серпня. Цю поїздку росЗМІ заповнили "дрібними подробицями", які полились в інформаційний простір. Наприклад, розповіли про 300 російськомовних шкіл, які працюють в Азербайджані, чи про "історичну залученість" РФ у подіях на Кавказі та ін. Мета подібного шуму, серед іншого, відповідає попереднім намаганням Кремля "применшити масштаби та вплив українського вторгнення", ідеться у звіті.
В цілому ж ISW виділив три причини, які могли б пояснити візит Путіна в Азербайджан:
- відвернення уваги від прориву в Курській області;
- демонстрація дипломатичних успіхів Путіна;
- передбачення "успіхів" на війні.
"Щоб відвернути увагу від незручної ситуації в Росії, наситивши інформаційний простір демонстрацією глобальних дипломатичних залучень і передбачуваних успіхів Кремля", — написали на порталі ISW.
Путін та Азербайджан — деталі
У росЗМІ ТАСС та азербайджанських медіа розповіли деталі візиту Путіна в Баку, який тривав 18-19 серпня. Разом з очільником Кремля Азербайджан відвідала ціла делегація росіян, на чолі з главою МЗС Сергієм Лавровим. Офіційна мета візиту — енергетична співпраця, підтримка російськомовних, посередництво РФ у конфлікті з Вірменією.
"В основі цих відносин лежать принципи рівності, врахування інтересів один одного та, звичайно, тісні людські культурні узи, які об'єднують наші народи протягом століть", — сказав Путін під час спілкування з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.