Як підготувати дитину до школи в умовах війни: поради від психологині

Як підготувати дитину до школи в умовах війни: поради від психологині

Незабаром в Україні розпочнеться новий навчальний рік у школах.

Батькам важливо підготувати дітей до цього процесу.

Необхідно приділити час медичним обстеженням, адже імунна система дітей під час хронічного стресу може бути вразлива. У звʼязку зі зміною навантаження тіло хлопців та дівчат може не витримати рівня навантаження, зауважує дитяча та сімейна психологиня Світлана Ройз у Facebook.

У своєму дописі дала поради, як налаштувати дітей на навчання.

Фахівчиня радить повертатися додому хоча б за 3-5 днів до початку уроків. Крім того, батькам варто заздалегідь продумати режим сну та прокидання. Напередодні навчального року у дітей може виникати багато тривоги.

Через стрес у школярів можуть виникати проблеми із запамʼятовуванням інформації, чутливістю та жалістю. Саме тому батькам варто час від часу нагадувати дітям, що навчатись складно, проте дорослі вірять у їхні сили та поважають їхній досвід.

"У дітей перед початком навчального року зазвичай буває багато тривоги - чи приймуть мене однокласники, чи збереглися відносини, чи знайду я своє місце в класі. Війна та стрес загострює відчуття самотності. Вдома та в школі маємо створити простір, в якому дитині буде безпечно - проявити свої почуття, помилятись, ставити питання. Це зараз головніше за знання, які ми хочемо дітям передати", - каже Світлана Ройз.

Більшість дітей під час літніх канікул не пишуть чи мало пишуть. Є трошки часу тренувати руку - грати в ігри в слова, писати щоденник, займатись ліпкою з тіста чи пластиліну.

Прибирання та облаштування робочого місця, викидання чи відкладання того, що пов'язано з минулим навчальним роком, підготовка канцтоварів, зошитів, спортивних костюмів, шкільного взуття - це те, що налаштовує на навчальний рік.

Можливо, у дитини має бути з собою в школі ліхтарик, дармовис з іменем та телефоном близьких дорослих, свисток. Є час це підготувати. Це страшні, але важливі приготування. Нехай ніколи не знадобляться.

Якщо родина переживає досвід втрати - важливо про це розповісти вчителю/класному керівнику. Вже багато вчителів пройшло навчання і може допомогти дитині в різних ситуаціях.

Якщо батько/мама дитина знаходиться у війську, можливо, підготувати подарунок від близьких, відео-привітання.

Дорога - безпека

Якщо дитина навчається офлайн і буде ходити до школи сама, чи якщо дитина переходить в іншу школу – можна пройти кілька разів дорогою до школи.

Зафіксувати, де по дорозі є укриття, домовитись про те, що дитина має робити під час сирени, якщо йде, якщо їде в транспорті, як і коли виходить на зв'язок із нами.

Якщо є така можливість - зайти до школи. Дітям важливо "тілом відчути" місце, де вони будуть знаходитись. Доторкнутись до парти, піти до туалету, побачити їдальню. Пройти в укриття.

Самооцінка, емоції, навчання

В школи прийде багато дітей, які переїхали з інших міст, які навчались весь час онлайн. Ми не знаємо, з яким досвідом вони прийдуть, що вони пережили. Для того, щоб вони могли почати навчатись, у них має бути відчуття безпеки. І перші дії мають бути в створенні спільноти. Це важливо в тому числі і для профілактики булінгу.

Чим більше рівень тривоги, тим більше потреба в контролі, в інформації, в створенні "рамок безпеки та відносин". потрібно розповідати - що за чим буде йти в діях та планах. Які правила школи, класу.



Загрузка...