F-16 в Україні: які ракети може нести літак і яким буде його основне завдання на фронті - пояснення експертів

F-16 в Україні: які ракети може нести літак і яким буде його основне завдання на фронті - пояснення експертів

F-16 - літаючий радар, винищувач, бомбардувальник, перехоплювач

Україна нарешті дочекалась літаків F-16. За своє життя цей винищувач побував у безлічі збройних конфліктів: Ліван, Афганістан, Ірак, Югославія. 

Про це йдеться у матеріалі ТСН.

Що відомо про F-16

Україна протягом понад два роки повномасштабної війни мріяла про літак F-16. Він - літаючий радар, винищувач, бомбардувальник, перехоплювач. Над розробкою F-16 почали працювати після війни у В'єтнамі.

Перший політ F-16 здійснив у 1974 року минулого століття. Його прийняли на озброєння США вже за 4 роки потому. 

Від моменту створення і дотепер - він пройшов кілька глибоких модернізацій і з фронтового винищувача став універсальним бойовим літаком.

Нині однодвигунний F-16 може нести озброєння більше, ніж російський МіГ з двома двигунами. Та найважливіше - його радіолокаційна система. Вона дозволяє побачити повітряну цілі задовго до того, як ціль виявить його.

Утім й досі, однозначної відповіді хто ефективніший - нема.

"Авіація зараз не воює в ближніх боях, фактично", - каже Юрій Ігнат. 

Зараз війна у повітрі - це протистояння технологій. Хто кого раніше виявить - раніше зможе запустити ракету і встигне сховатися. Це - одна із стихій F-16. Натепер їх виготовлено понад 4600. Тобто кожен 3 винищувач 4 покоління у світі - це саме F-16. Це однин з основних тактичних винищувачів США, а загальна кількість операторів F-16 — близько трьох десятків країн.

 
F-16 / ©
F-16

Як F-16 може впливати на фронт

"У F-16 величезний спектр озброєння.  Це дозволяє працювати по усіх типах, фактично повітряних цілях, коєквалістики, ну, також і по наземних цілях, ну, і надводних цілях. Там є ракети ГРУ, які можуть, суттєво, погіршити росіянам ситуацію для фронту. Ну, відповідно, можуть бути крилаті ракети і керовані авіабомби і так далі. Ракети ХАРМ ми вже знаємо, що навіть з радянської техніки їх запускають наші пілоти. Але ракети ХАРМ протирадіолокаційні будуть в рази ефективніше працювати з F-16", - сказав Юрій Ігнат. 

 
Юрій Ігнат / ©
Юрій Ігнат

Скептики кажуть: у найближчій перспективі здобути перевагу у повітрі навіть з цими літаками Україна не зможе. Мовляв, навіть окупанти, маючи перевагу у кількості бортів - здобути панування у фронтовому небі не змогли. Утім, такого завдання перед F-16 ніхто й не ставить. 

Відігнати російську тактичну авіацію з прикордонної ділянки – це він забезпечить, Знищення логістичних коридорів в Росії, куди зараз ми зі своєю технікою достати не можемо. Тому, насправді, тут питання не в тому, що це буде перелом війни. Тут питання в тому, що ми нарешті отримаємо посилення повітряних сил за рахунок того, що у них буде озброєння, яке може протиставити російському", - каже Анатолій Храпчинський, авіаційний експерт. 



Загрузка...