Можливе навіть падіння енергосистеми: експерти зробили невтішний прогноз на зиму

Можливе навіть падіння енергосистеми: експерти зробили невтішний прогноз на зиму

До наступної зими в Україні варто підготуватися через можливу невизначеність. Пройти вона може з більшими відключеннями світла, ніж на сьогодні. Можливі навіть кризову сценарії. Про це в коментарі "24 Каналу" заявили експерти.

Так, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Геннадій Рябцев розповів, що цієї зими ситуація зі світлом може залишитися без змін, а відключення триватимуть надалі: "На жаль, нічого не зміниться. Графіки стабілізаційних вимкнень все одно будуть, тому що збільшення генерації компенсується зростанням споживання електричної енергії", – заявив Рябцев.

Водночас директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко вважає, що поки важко прогнозувати ситуацію в енергосистемі на прийдешню зиму: "Є багато невідомості: наявність протиповітряної оборони, нові можливості ворога вражати енергетичну інфраструктуру, наявність обладнання для ремонту тощо", – зазначив експерт.

Він додав, що взимку ситуація зі світлом буде майже як у липні, але потрібно додати ще десь 4 години відключень.

Експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук нагадує, що торік світла в окремі дні могло не бути в середньому від 8 до 12 годин. Це стосувалося регіонів, де була велика кількість споживачів промисловості. Водночас, за його словами, на цю зиму є декілька сценаріїв – негативний, базовий стабільний та оптимістичний.

За базовим стабільним сценарієм очікується, що відбудують 3000 із 6000 мегаватів, які були пошкоджені. Працюватимуть стабільно десь 8-9 блоків АЕС, а зима буде відносно звичайною, тобто без сильних холодів. В такому випадку прогноз щодо відключень – до 12 годин без електроенергії на добу.

Негативний сценарій передбачає, що вдасться відремонтувати десь до 2000 мегаватів, а блоків АЕС працюватиме 7-6. Зима буде холодною. Такий сценарій веде до певних кризових ситуацій, а саме падіння енергосистеми.



Загрузка...