Італія заплатить до 32 тисяч доларів тим, хто перебереться до Тоскани
Ви коли-небудь уявляли собі життя під тосканським сонцем? Якщо так, то ваша мрія може стати реальністю завдяки новій ініціативі цього мальовничого регіону Італії, який пропонує фінансові стимули для людей, що бажають переїхати до його чарівних, менш заселених містечок.
За допомогою програми "Residenzialità in Montagna 2024" ("Резиденція в горах 2024") Тоскана намагається залучити нових мешканців до своїх сільських гірських громад, надаючи гранти в розмірі від 10 000 євро (близько 10 715 доларів США) до 30 000 євро (близько 32 145 доларів США), щоб допомогти покрити витрати на купівлю та ремонт житла. Про це пише видання Forbes.
На вибір є 76 містечок, і їхні локації дуже привабливі. Побудоване на крутій скелі, Кастельнуово ді Валь-ді-Чечіна – це невелике середньовічне село в передгір'ї Маремма. Курортне містечко Сан-Касчано-деї-Баньї, відоме своїми лікувальними термальними ваннами, ідеально підходить для мешканців, які шукають релаксації та оздоровлення. Поціновувачів мистецтва може привабити Капрезе Мікеланджело, батьківщина художника Мікеланджело. Старовинний замок Сан Нікколо, що в провінції Ареццо, розташований неподалік Флоренції. А може, ви хочете жити на острові? Острів Капрая Ізола розташований в самому серці Тосканського архіпелагу.
За даними сайту нерухомості Idealista, середня вартість покупки будинку в найдешевшій провінції Тоскани, Пістойї, становить 1 472 євро за квадратний метр. Це приблизно 163 200 доларів за будинок площею 1200 квадратних футів. Порівняйте це з США, де середня ціна за квадратний фут становить близько 222 доларів, згідно з даними Федерального резервного банку Сент-Луїса, що означає, що середня вартість будинку площею 1200 квадратних футів становить 266 400 доларів.
Ця ініціатива спрямована на омолодження та стабілізацію населення в цих районах, яке за останні роки значно скоротилося.
Мета втручання – сприяти і заохочувати заселення і соціально-економічне відродження гірських районів, діючи на противагу маргіналізації цих територій,
– зазначають автори програми.
У 2016 році Міністерство навколишнього середовища Італії опублікувало дослідження, яке показало, що майже 2 500 міст настільки депопуляційні, що не проживуть понад 25 років. А минулого року CNN повідомила, що по всій країні налічується близько 6 000 покинутих сіл.
Було докладено багато зусиль, щоб врятувати ці вмираючі містечка: від мільйонних грантів у рамках плану відновлення Європейського Союзу до низових зусиль, спрямованих на залучення нових мешканців. Схеми, що використовуються в інших частинах Італії, включають острів Сардинія (який запропонував новим мешканцям близько $15 000), село Презічче (близько $30 000), регіон Калабрія (близько $33 000) і село Санто-Стефано-ді-Сессаніо (до $52 500).
Із загальним фондом у 2 800 000 євро, виділеним на відродження цих гірських громад, Тоскана прагне вдихнути нове життя у свої прекрасні ландшафти.ч