Завдяки міській владі та волонтерам, в Ізмаїлі простерилізовані майже усі безпритульні собаки
В суботу, 27 вересня, в Ізмаїлі завершився третій етап масової стерилізації домашніх собак, організований благодійним фондом з Великої Британії та його представницею Мішель. Про це у Фейсбук повідомила зооволонтерка Олена Карнішина.
Перша така стерилізація в місті проводилась наприкінці лютого. Тоді простерилізували 205 самок. Друга – в червні, простерилізовано 265 собак. І ось з 22 по 27 вересня прооперовано ще 285 самок.
«Крім цього, Мішель протягом року сплатила стерилізацію ще близько 100 собак у місцевих ветеринарів. Таким чином, цього року завдяки Мішель вже простерилізовано близько 855 собак у нашому місті, які лише за рік могли народити близько 9000 цуценят. Частина їх приречені на болісну смерть, а більшість знову дадуть потомство», – написала Олена.
Волонтерка зазначає, шо, тільки через те, що більшість домашніх тварин не стерильні і народжують малюків двічі на рік, і ті найчастіше опиняються на вулиці, у нас у місті та в країні існує проблема безпритульних тварин.
Олена також додала, що в Ізмаїлі також працює міська програма стерилізації безпритульних собак. Тож завдяки міській владі та за сприяння волонтерів, у місті простерилізовані практично всі бездомні собаки. Проте щодня на вулиці з’являються нові викинуті цуценята та дорослі особини. І першопричиною проблеми є лише безконтрольна народжуваність від домашніх вихованців.
«Ізмаїл став експериментальним містом, на прикладі якого британський фонд хоче показати, як масова стерилізація домашніх самок може змінити і вирішити проблему безпритульних собак. У листопаді ми сподіваємося на четверту масову стерилку домашніх собак від Мішель, на якій планується простерилізувати ще 275 самок», – поділилася планами Олена.
Також волонтерка розповіла, що завдяки сприянню Мішель в місті протягом шести днів було безкоштовно простерилізовано 129 кішок.
«Хочу подякувати всім волонтерам, які активно привозили тварин на стерилізацію, а також усім власникам домашніх собак, які простерилізували своїх вихованців. Ви величезні молодці, ви просто круті! Дякую вам!» – додала Олена Карнішина.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА