У Дунайській філії Одеської обласної клінічної лікарні працюють над відновленням інсультної допомоги та зміцненням кадрового потенціалу: ексклюзивні подробиці(фото)
Міністерство охорони здоров’я України нещодавно опублікувало перелік медичних закладів, у яких за результатами аудиту було призупинено дію договорів на надання допомоги при інсультах. У цей перелік потрапила й Дунайська філія Одеської обласної клінічної лікарні. Як повідомив виданню Бессарабія.UA виконуючий обов’язки головного лікаря Андрій Стефанчук, у медзакладі вже створено спеціальну експертну команду, яка працює над усуненням усіх виявлених недоліків та зміцненням кадрового потенціалу.
Протягом квітня-травня МОЗ провело перевірку медичних закладів, які були законтрактовані НСЗУ за пакетом послуг “Медична допомога при гострому мозковому інсульті”.
У Дунайській філії Одеської обласної клінічної лікарні були виявлені основні проблемні питання:
- маршрут пацієнта;
- надання екстреної медичної допомоги;
- функціонування приймального відділення;
- відсутність цілодобових постів на окремих напрямках.
Призупинення одного з пріоритетних пакетів надання допомоги стало точкою поштовху до значних змін у медзакладі. Керівництво Одеської обласної клінічної лікарні створило експертну комісію на чолі з Сергієм Калинчуком за підтримки Одеської ОВА, Департаменту охорони здоров’я, яка розробила план посилення діяльності лікарні.
Для цього до Дунайської філії направлена команда фахівців обласної лікарні, яка дозволить розв’язати проблемні питання.
У складі експертної групи до виконання обов’язків заступника головного лікаря приступив інтервенційний кардіолог Андрій Стефанчук.
“З 1 липня новостворена команда працює над розвитком інсультної служби у стінах лікарні. Вже налагоджена комунікація з районною та міською лікарнею, станцією екстреної медичної допомоги щодо маршруту пацієнта в Ізмаїльському районі. Ми отримали підтримку райдержадміністрації та міської ради”, – розповів Андрій Стефанчук.
Лікар зазначає, що Дунайська філія має відповідне технічне забезпечення, яке можна використовувати у сучасному лікуванні пацієнтів з інсультами. Водночас надзвичайно важливим залишається питання підготовки саме місцевих фахівців, які зможуть забезпечити стабільну, безперервну роботу інсультного відділення у майбутньому.
“Плануються зміни в кадровій політиці та структурі лікарні. Зокрема, вони стосуватимуться роботи медичного персоналу та організації цілодобових чергувань. Особлива увага приділятиметься забезпеченню закладу молодими кадрами — як фахівцями з області, так і місцевими лікарями, які зможуть надавати вчасну медичну допомогу по напрямках тромболітичної терапії та механічної тромбектомії”, – зауважив експерт.
У Дунайській філії Одеської обласної клінічної лікарні наразі працюють сім анестезіологів-реаніматологів, зокрема й делеговані спеціалісти. Брак таких фахівців гостро відчувається по всій країні — значна частина з них нині працює у прифронтових медичних закладах.
До роботи також залучено чотирьох інтервенційних кардіологів і чотирьох неврологів, серед них — Андрій Стефанчук, фахівець з механічної тромбектомії, яка є одним із сучасних методів лікування ішемічного інсульту.
Водночас лікарня продовжує відчувати кадрову потребу в операційних медичних сестрах та молодшому медперсоналі.
Експертна група працюватиме у Дунайській філії щонайменше пів року. Якщо впродовж цього періоду всі недоліки будуть усунені, а лікарня відповідатиме вимогам НСЗУ, контракт за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» буде відновлено. Це відкриє можливість для отримання відповідного фінансування.
“Зазначу, що, попри призупинення договору, в лікарні й надалі надається належна допомога пацієнтам з інсультом відповідно до встановлених медичних стандартів. Це питання було розглянуто на рівні Міністерства охорони здоров’я та керівництва Одеської обласної державної адміністрації”, – підкреслив в.о. заступника гендиректора Дунайської філії Андрій Стефанчук.
Варто зазначити, що раніше в Дунайській філії Андрій Андрійович вже проводив операції та два клінічні кейси механічної тромбектомії завершилися успішно. Обидва пацієнти прибули до лікарні без втрати чутливості кінцівок, з неврологічним дефіцитом та порушенням мовлення. У результаті лікування пацієнти повністю відновили рухові функції та мовлення й продовжують вести повноцінне життя.
“Маємо рухатися в цьому напрямку, щоб таких історій одужання ставало більше. Це приклади того, як сучасні методи лікування можуть рятувати не лише життя, а і його якість. Тому плануємо створити молоду, амбітну команду, яка буде розвивати лікарню, впроваджувати передові медичні технології та формувати сучасний інсультний центр. Тут уже створено всі умови для цього. Ми хочемо, щоб пацієнти не шукали порятунку за кордоном, а навпаки – їхали до нас по якісну, високотехнологічну допомогу”, – зазначив Андрій Стефанчук.
Окрім розвитку інсультної служби, нове керівництво та професійна команда лікарні також працює над реалізацією раніше озвученої ідеї — створення великого реабілітаційного центру для військовослужбовців. У майбутньому він має стати базою для фізичного та психологічного відновлення захисників, які повертаються з фронту.
Джерело: Бессарабія.UA