У Ренійській громаді розпочала роботу археологічна експедиція
Біля села Орлівка Ренійської громади Ізмаїльського району розпочала роботу археологічна експедиція Університету ім. К.Д. Ушинського. Про це у Фейсбук повідомив ректор закладу Андрій Красножон, передає видання «Південь сьогодні».
Працюють археологи на некрополі «Кам’яна гора» на березі Нижнього Дуная.
«Протягом останніх 5 тисяч років тут діяла одна з найвідоміших в історіїї переправ, яка поєднувала Великий Євразійський степ з Балканами. Славнозвісний «Дунайський замок», ключ від якого переходив від одного до іншого… Кімерійці, скіфи, війська перського царя Дарія, загони македонського полководця Олександра Великого Зопіріона, сармати, римляни, готи (ті самі, які захопили Рим), гуни, болгари на чолі з Аспарухом… та багато інших відомих в історії народів, мали щастя/або нещастя опинитися на цій переправі в той чи інший доленосний період контактів та конфліктів. В археологічному сенсі це місце можна порівняти з тектонічним розлом між двома цивілізаційними плитами Сходу та Заходу. Місце нечуваної концентрації надзвичайних кладів та археологічних нашарувань всіх часів та народів…», – зазначив автор.
Більше 20 років експедицію в Орлівці очолює професор Університету ім. К.Д. Ушинського, член-кореспондент Німецького археологічного інституту Ігор Бруяко.
«Під час війни це перший археологічний сезон, в якому знову задіяні наші студенти-історики в межах щорічної практики та волонтери з інших факультетів. Бажаю сенсаційних знахідок. Торкайтесь таємниць та дихайте свободою!» – звернувся до дослідників Андрій Красножон.
Підготувала Діана ГЕРГІНОВА