16 травня у науковому та культурно-мистецькому житті Ізмаїльського державного гуманітарного університету сталася знакова подія – до нас завітали гості з Києва, МГО «Чорноморське козацьке військо» із науковою дискусією «Національно-патріотичне виховання учнівської та студентської молоді засобами козацької педагогіки» та фестивальною програмою «Козацькій славі жити у віках» та вчені Інституту проблем виховання НАПН України (під головуванням д.п.н., професора Світлани Журби).
Конференц-зала не змогла вмістити всіх бажаючих зустрітися з гостями – це і студенти, і аспіранти, і викладачі, і співробітники нашого вишу. Урочисте відкриття розпочалося з вітального слова декана педагогічного факультету ІДГУ, доктора педагогічних наук, професора Надії Кічук. У своєму виступі вона підкреслила важливість тематики заходу для нашого університету та Української Бессарабії загалом — задля взаємозбагачення в галузях козацької педагогіки, народної творчості та культури, розвитку аматорського мистецтва й збереження фольклорної спадщини України.
Наукову дискусію відкрила директорка Департаменту патріотичного виховання м. Київ, яка виступила з презентацією «Збереження української національної ідентичності».
Тему козацтва продовжив гетьман МГО «Чорноморське козацьке військо», генерал козацтва Анатолій Петько. У своїй доповіді він розповів про маловідомі особливості відродження Української держави, постання Чорноморського козацтва, а також діяльність молодіжних козацьких організацій на півдні Одещини. Було наголошено й на ключовій ролі Ізмаїльського державного гуманітарного університету як регіонального лідера у впровадженні національно-патріотичного виховання в полікультурному середовищі Південної Бессарабії.
У контексті провідних напрямів заходу було закцентовано на важливості формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, виховання в молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу, формування патріотів своєї країни на засадах козацької педагогіки.
В ІДГУ вже вдруге проводиться Міжнародний культурно-мистецький фестиваль «Козацькій славі жити у віках» з метою взаємозбагачення у галузі козацької творчості та культури, розвитку аматорського мистецтва та збереження фольклорної спадщини в умовах воєнної агресії росії проти України.
У фестивальній програмі урочистостей прозвучали національно-патріотичні пісні, які виконали художні колективи та вокалісти з Київщини: хлопчик із символічним іменем Джура, фольклорний ансамбль «Журавка» (керівник – І. Коновалова), дует «Лелія» (Л. Царук та О. Сарнавська) та інші.
Студентство і наукова спільнота Ізмаїльського державного гуманітарного університету щиро вдячні киянам за дуже цікавий захід, який ще раз підтвердив, що козацьку славу не можна покласти на полицю історії, вона жива і буде жити у віках!
Олена Бухнієва,
доцент кафедри музичного та образотворчого мистецтв ІДГУ