Шановні мешканці міста Ізмаїл!
Вчера в 20:55
Вчора ввечері на місці облаштування у нашому місті Алеї Слави пройшла плідна зустріч, у якій взяли участь родини загиблих Героїв, військові, громадські активісти та представники влади Ізмаїльської територіальної громади.
Ми розповіли про перебіг робіт зі створення місця пам’яті, а також звернули увагу присутніх на деякі аспекти цього проєкту.
Проєктно-кошторисну документацію щодо облаштування Алеї Слави у північній частині Площі Перемоги виготовлено наприкінці минулого року, а 27 грудня отримано позитивний звіт державної експертизи щодо цього об’єкта.
Після цього було проведено відкриті торги, за результатами яких було укладено договір із компанією–переможцем.
Загальна вартість проєкту відповідно до результатів торгів — 12,4 млн гривень на два роки (6,4 млн гривень на 2025 рік та 6 млн гривень на 2026 рік) — відповідає реальним витратам на матеріали, що передбачені за проєктом — нержавіюча сталь для стел, фотографії на високоміцному склі типу «триплекс», багато бетону та металу тощо.
Але ми вирішили створити робочу групу для пошуку шляхів зменшення вартості кошторису без втрати якості та візуальної складової проєкту.
Відповідні рішення були прийняті ще на початку квітня.
Саме в той час було пройдено перевірку Держфінмоніторингу, яка не виявила порушень за цим договором.
Робоча група 5 травня поточного року вийшла з пропозиціями щодо зменшення витрат при облаштуванні Алеї Слави.
Це - відмова від облаштування нової зливної каналізації та від виконання благоустрою всієї північної частини Площі Перемоги на загальну суму понад 4,5 млн гривень.
Поки готувалися відповідні розпорядчі документи, я доповів про ці аспекти родинам загиблих Героїв. Вони погодилися, що це дозволяє суттєво зменшити витрати, але якісна та візуальна складові проєкту не постраждають.
Вдячний всім родинам, які змогли доєднатися до нашої зустрічі і активно долучилися до обговорення цієї важливої теми.
Зазначу, що частина коштів, що передбачалися у поточному році на роботи з облаштування Алеї Слави, але вивільнилася в результаті зменшення витрат (близько 1,4 млн гривень), буде направлена на Програму підтримки Сил безпеки та оборони України. Кошти, що вивільняються наступного року (3,1 млн гривень), додатково будуть долучені до відповідної програми на 2026 рік.
Набула розвитку і тема зі встановлення інформаційного стенду, присвяченого нашим загиблим Героям. Виконавчий комітет підтримав ідею громадських кіл та військових — на площі вже розміщено гранітну плиту для покладання квітів та вази.
Під час заходів до Дня вишиванки діти нашого міста встановили прапорці на вшанування пам’яті про наших Героїв.
Під час вчорашньої зустрічі ми показали проєкт цього інформаційного стенду, на якому можна буде розмістити фотографії загиблих Героїв-ізмаїльців та їхніх побратимів, чиї родини переїхали в Ізмаїл на постійне проживання.
Родини загиблих Захисників України, представники військових та волонтерів погодилися із запропонованим варіантом, але багато родин наших загиблих Героїв наполягали, що це має бути тимчасове рішення — на час до повного завершення робіт по Алеї Слави.
Зустріч була плідною.
Чутлива тема пам’яті про наших загиблих Захисників стала певним об’єднуючим мотивом.
В умовах повномасштабної воєнної агресії росії проти України наша непереможна сила – в єдності.
Ми готові і надалі спілкуватися зі всіма зацікавленими сторонами задля досягнення нашої спільної Перемоги!
Загрузка...