Шановні мешканці міста Ізмаїл!
Cегодня в 08:15
Вчергове зустрівся з представниками волонтерських кіл, військовими та іншими зацікавленими особами, серед яких були жителі навколишніх населених пунктів та наші містяни.
Тема – облаштування Алеї Слави, яка вшановує пам'ять загиблих воїнів-ізмаїльців.
Підготовка до створення Алеї розпочалась у 2023 році зі створення робочої групи, до якої увійшли історики, архітектори, керівники відділів міської ради, а згодом - представники родин загиблих Героїв, громадських рухів та волонтерських об'єднань.
Розглядалися Корабельний парк, мікрорайон Фортеця, Довгий бульвар, Парк Пам'яті та Покаяння та інші локації з урахуванням фізичної доступності, наявності інфраструктури, можливості дістатися громадським транспортом, історичного оточення, можливості проведення заходів з вшанування пам'яті.
Для голосування в інтернеті (за умов воєнного стану проведення масових публічних заходів обмежено з міркувань безпеки) було запропоновано Свято-Покровський сквер (на перетині вулиці Бендерської та проспекту Незалежності), північна частина Площі Перемоги та Парк Пам'яті та Покаяння. Голосування, про яке нагадували ЗМІ та соцмережі (в тому числі, мої сторінки), відбувалось через Гугл-форми (які дозволяли проголосувати лише один раз), тривало місяць – до початку серпня 2024 року.
У ньому взяли участь 1222 особи. За північну частину Площі Перемоги віддали голоси 495 осіб, за варіант з Парком Пам'яті та Покаяння — 444 особи, за Свято-Покровський сквер — 283 особи. Підсумки голосування були одноголосно затверджені на засіданні робочої групи.
Після цього за зверненням до архітекторів міста у стислі терміни підготовлено чотири варіанти від різних проєктних організацій.
Вдячний всім, хто долучився!
Робоча група запросила на засідання представників 48 родин (саме стільки загиблих Героїв тоді було у громаді). На зустрічі були присутні представники 31 родини, які розглянули всі пропозиції з візуалізації та обговорили їх між собою.
Щиро вдячний всім, хто, незважаючи на біль втрати, долучився до обговорення та висловив своє бачення.
Варіант, який родини визначили найбільш доречним, було передано робочій групі для подальшого опрацювання, а згодом - замовлено розробку проєктно-кошторисної документації, що стала основою для реалізації цього важливого проєкту. Далі була державна експертиза з позитивним висновком і високою вартістю об'єкта капітального будівництва, що повідповідає витратам на матеріали (нержавіюча сталь для стел, високоміцне скло типу «триплекс», бетон, метал тощо).
Від початку робіт було визначено можливості для суттєвого скорочення витрат. Наприклад, вдалось внести зміни до благоустрою, а також відмовитись від нової зливної каналізації (через відсутність вірогідності впливу фундаменту алеї на існуючу систему).
Рішення щодо зменшення кошторису проєкту за рахунок зміни робіт та заміни матеріалів прийматимуться виключно за згоди представників родин загиблих Героїв після обовʼязкового обговорення.
Мова йде про Алею Слави як капітальний об’єкт пам’яті та гідного вшанування кожного з наших загиблих Захисників, що стане постійним нагадуванням мешканцям нашого міста про ту страшну ціну, яку наша Держава сплачує за Свободу і Незалежність.
Загрузка...