ОБЕРЕЖНО, НОРОВІРУС!

ОБЕРЕЖНО, НОРОВІРУС!
Норовірусна інфекція — це високозаразне захворювання, яке викликає гострі кишкові розлади. Збудником є норовірус – один з безлічі ентеровірусів. Норовірус є найпоширенішою причиною гострого або короткочасного гастроентериту (запалення шлунка та кишечника) та є причиною приблизно 20 мільйонів захворювань щороку. Він присутній цілий рік, але більшість спалахів трапляються з листопада по квітень, коли люди частіше перебувають у закритих приміщеннях.
Симптоми норовірусу зазвичай починаються приблизно через 12–48 годин після зараження вірусом і зазвичай тривають 1–3 дні. Найпоширенішими симптомами є: нудота, блювота, спазми шлунку, діарея. Також можуть бути лихоманка, головний біль, болі в тілі.. Люди, інфіковані норовірусом, здатні заразити оточення під час гострого періоду захворювання і протягом наступних 2 діб, але людина залишається носієм вірусу близько 2-х тижнів після початку захворювання.
Норовіруси дуже заразні й найчастіше поширюються в закритих і багатолюдних приміщеннях. Люди з норовірусною інфекцією, швидше за все, поширюють його з моменту, коли вони почуваються хворими, до принаймні трьох днів після того, як у них більше не буде симптомів. Вірус може жити на поверхнях днями або навіть тижнями, тому так легко може виникнути спалах у закритих приміщеннях, де люди знаходяться в тісному контакті, наприклад у школах, медичних установах і ресторанах.
Поширені шляхи зараження норовірусом: тісний контакт з інфікованою людиною (наприклад, догляд за людиною, хворою на норовірус), контакт з поверхнями та предметами, що заражені норовірусом, вживання їжі або рідини, зараженої вірусом.
Після хвороби організм виробляє імунітет до вірусу, але на дуже короткий період, близько 8 тижнів. На жаль, існує багато різних типів норовірусу, тож те, що людина заразилися норовірусом один раз, не означає, що вона не можете захворіти ним знову. Вакцини для запобігання захворюванню на норовірусну інфекцію немає, тому основними заходами її профілактики є дотримання правил особистої гігієни.
Щоб запобігти норовірусній інфекції: часто мийте руки з милом — це найкращий спосіб зупинити поширення інфекції. Спиртові антисептики для рук не знешкоджують норовірус. Ретельно мийте фрукти та овочі перед вживанням. Вживати гарантовано безпечну воду і напої. При купанні в басейнах і водоймах уникати попадання води в рот. Ретельно готуйте їжу, піддавайте харчові продукти термічній обробці при температурі 85°C. Дезінфікуйте поверхні, які могли бути забруднені. Залишайтеся вдома, коли захворіли, і протягом двох днів після зникнення симптомів. Уникайте приготування їжі для інших під час хвороби та протягом двох днів після зникнення симптомів. Дотримуючись цих правил, можна попередити подальше розповсюдження інфекції та повторне зараження людей. Неухильне дотримання правил особистої гігієни – це головний захист від кишкових захворювань. Особливо це стосується дітей, цих елементарних правил необхідно навчати з раннього віку.
Мільйони частинок норовірусу знаходяться в блювотних масах або при діареї людини, яка захворіла на вірус, тому важливо швидко очистити та продезінфікувати будь-які місця, де хтось вирвав або мав діарею. Звичайні побутові миючі засоби не вбивають норовірус. Для дезінфекції поверхонь, потенційно заражених норовірусом, використовуйте противовірусний дезінфекційний розчин.
Держпродспоживслужба ще раз звертається до батьків і закликає, що при перших ознаках кишкової інфекції чи отруєння необхідно звертатися за медичною допомогою для своєчасного лікування. Також своєчасне звернення до медичного закладу сприяє швидкій реєстрації спалахів та відповідного реагування всіх служб, які проводять нагляд за організованими дитячими колективами та забезпечують епідемічне розслідування, для вжиття необхідних протиепідемічних заходів щодо недопущення подальшого поширення висококонтагіозних інфекційних хвороб.


Загрузка...