Звідки в Ізмаїлі стільки безхатніх собак: думка волонтерки

Звідки в Ізмаїлі стільки безхатніх собак: думка волонтерки

Днями кілька людей повідомили, що у торговому дворику на Придунайській вже кілька днів тічна сука збирає навколо себе цілу купу собак. Про це у Фейсбук розповіла волонтерка Олена Корнішина, передає видання «Південь сьогодні».

Волонтери вирішили негайно відвезти собаку на стерилізацію до ветеринара і забрати її на перетримку. Інакше усіх собак у дворику могли просто отруїти. А останніх тут немало, включаючи шикарних хаскі, яких там викинули пару місяців тому. І бажаючих подарувати їм будинок досі не знайшлося.

Операцію оплатила волонтерка з Великої Британії, завдяки якій в місті вже простерилізовано близько 300 собак.

Собаку прийняли у терміновому порядку, операцію зробили.

Але лишилося питання, а звідки взялася ця зграя?

«У тій локації, як і практично по всьому місту, після завершення міської програми стерилізації собак минулого року, всі собаки були стерильні. І що ми бачимо менш ніж через півроку? Нові викинуті молоді суки, одна з яких і водила зграю. Звідки вони взялися? Це все приплоди від домашніх собак, які народжують кожні півроку по 5-10 цуценят, більшість з яких опиняється на вулиці. Крім цього, люди викидають дорослих собак, їдучи з країни або просто не маючи бажання чи можливості їх утримувати. Особливо часто вивозять вагітних сук тічних або із цуценятами», – пояснює Олена.

Волонтерка каже, що в Ізмаїлі масово викидають і породистих собак. Все місто завалено хаскі, вівчарками, стаффами, яких розплодили і продовжують плодити розведенці.

«Кілька місяців тому біля цього ж торгового дворика викинули двох молодих хаскі, білу дівчинку та шикарного сірого кобеля, який брав найактивнішу участь у цьому собачому весіллі. Як і кілька домашніх кобелів, яких люди спеціально випускають або просто не можуть утримати некастрированного кобеля, який відчув тічну суку. Тобто вчорашнє собаче весілля складалося з викинутої колишньої домашньої суки, домашніх собак і викинутих хаскі. То хто винен у проблемі безпритульних тварин у місті? Волонтери, мер Андрій Абрамченко чи безвідповідальні господарі собак?» – запитує волонтерка.

Щодня у місцевих пабліках йде буквально «війна» у коментарях через собак у місті. ЖКГ безперервно адресують скарги через собак.

«Я чудово розумію людей, яким не подобається, що у місті багато собак. Нам, волонтерам, це також дуже не подобається. Але проблема не вирішиться ні цькуванням собак (що карається законом), ні притулком. Люди далекі від теми безпритульних тварин абсолютно не розуміють, що притулок на двісті-триста, і навіть тисячу собак, ніяк не вирішить проблему. Тому що ту саму тисячу собак сто домашніх сук народжують менше, ніж за рік. А цих нестерильних домашніх сук явно понад тисячу. А ось гроші на цей притулок потрібні просто космічні. Приблизно мільйон на місяць. Витрачати такі колосальні кошти, які незрозуміло звідки треба взяти, просто на утримання тисячі собак і так кожен рік? Чи доцільно це, якщо люди будуть плодити і викидати цю тисячу собак кожен сезон? І чи це реально взагалі?»  – поділилася підрахунками та роздумами Олена.

Волонтерка прогнозує, що під такий притулок городяни звозитимуть цуценят і кошенят коробками, як сміття на звалище. І, звичайно, ніхто цих тварин забирати нікуди не буде.

«Будь-який муніципальний притулок, навіть за хорошого фінансування, більше нагадуватиме концтабір. Але найголовніше, що проблему це не вирішить ніяк! Як вирішити проблему безпритульних тварин у місті? Можна нескінченно вичерпувати воду з дірявого човна, можна просто закрити дірку. А закрити дірку це означає зробити так, щоб домашні собаки не народжували цуценят, які нікому не потрібні!» – зазначає волонтерка.

Олена нагадує, що з початку 2022 року міська влада розпочала стерилізацію безпритульних собак. На жаль, це збіглося з початком повномасштабного вторгнення. Через те, що люди масово викидають тварин їдучи з країни, а беруть собак у сім’ю одиниці, на вулицях з’явилося безліч чотирилапих безхатченків.

«Людям здається, що міська влада не діє. Хоча за ці три роки міська влада за допомогою волонтерів простерилізувала близько двух тисяч собак. Повірте, якби не ця стерилізація, то у нас на вулицях міста була б катастрофа. Така велика робота не проводиться в жодному місті нашого району. Думаю, що взагалі складно знайти невелике місто, яке виділяє такі кошти на стерилізацію собак. Чималу кількість тварин волонтери стерилізують самотужки. Тільки завдяки нашій нещодавній стерилізації від британського фонду було простерилізовано 200 собак! Деякі з них були бездомні, багато домашніх. Охочих простерилізувати свого собаку було щонайменше вдвічі більше, ніж місць. Як ви думаєте, куди подінуться щенята від сук, які не потрапили на стерилізацію? Більшість із них опиниться на вулиці», – констатує Олена.

Волонтери дуже сподіваються, що міська влада не тільки продовжить стерилізацію бездомних собак, а й замислиться про те, щоб зробити стерилізацію свійських тварин доступною для населення.

«Інакше ця проблема не вирішиться ніколи. Я дуже сподіваюся, що колись стерилізація тварин взагалі стане обов’язковою. Тому що сподіватися на свідомість городян марно. У деяких людей немає грошей на стерилізацію вихованців, а в деяких немає совісті та інтелекту. Іноді у нас, волонтерів, просто опускаються руки. Нам здається, що через несвідомість і безвідповідальність людей проблема безпритульних тварин не вирішиться ніколи. Ми дуже сподіваємося, що і проблема безпритульних тварин колись вирішиться, якщо влада візьме ситуацію під контроль. Перший крок, а саме, стерилізація бездомних собак, нашою владою зроблено (дуже сподіваємося, що не закінчено). Але потрібні і наступні кроки, це стерилізація свійських собак, а в майбутньому облік свійських тварин і обов’язкова їх стерилізація.

Штрафи за викинуту тварину та за жорстке поводження. Ще нашому місту дуже потрібне приміщення для стерилізації та перетримки тварин, щоб волонтери могли запрошувати до міста ветеринарів, які стерилізують за пільговими цінами. Можливо, і проблема безпритульних тварин тоді залишиться у минулому, в іншій страшній реальності», – виказала думку волонтерів Олена.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: «Південь сьогодні».



Загрузка...