В Ізмаїлі патрульні та благодійники провели практичні навчання з ПДР для дітей(фото)

В Ізмаїлі патрульні та благодійники провели практичні навчання з ПДР для дітей(фото)

В Ізмаїлі відбувся практичний захід “Безпечний перехід”, організований Благодійним фондом “Карітас Одеса УГКЦ” спільно з Патрульною поліцією Ізмаїла, учасниками якого стали наймолодші містяни. Мета заходу – повторити, закріпити та навчити дітей виконувати базові правила дорожнього руху у якості пішохода.

Захід відбувся в навчальному центрі “СОУП Ізмаїл”, яким опікується фонд, а долучитися могла кожна бажаюча дитина через реєстрацію, оголошену напередодні. Благодійники поговорили з дітьми про сутність правопорушення, розповіли про відповідальність за адміністративне правопорушення, яким є порушення правил дорожнього руху, а також провели гру “можна – не можна”, де діти обирали правильний сценарій поведінки поміж запропонованих ситуацій.

Патрульні поліцейські, в свою чергу, пояснили дітям загальні та базові правила для пішоходів, а також – правила реагування на світлофор і регулювальника. Також правоохоронці поговорили про дорожні знаки, які має знати малеча, зробивши з цього вікторину на закріплення. Окремо поліцейські звернули увагу й на пересування у темний час доби: розповіли та наочно продемонстрували флікери – або у формі браслетів, або у вигляді спеціальних жилетів для дітей.

Аби відпрацювати здобуті знання на практиці, діти у супроводі поліції вирушили до пішоходного перехода на проспекті Миру, де там їх ще раз проінструктрувала патрульна поліцейська, після чого вони декілька разів змогли перейти пішоходний перехід, але за усіма правилами та нормами. Наводимо їх тут для читачів:

  1. Зупинитись біля початку пішоходного переходу, подивитись ліворуч, потім – праворуч;
  2. Встановити зоровий контакт з водієм машини, що наближується (побачити, що він вас побачив);
  3. Зробити перший невеличкий крок на першу смужку зебри та зачекати гальмування автівок: таким чином, ви покажете свій дійсний намір скористатися “зеброю”. Чекати можна навіть до повної зупинки авто;
  4. Коли авто зупинилися, почати йти по пішоходному переходу (забороняється бігти, їхати тощо). При цьому, уважно дивитись по сторонах, не використовувати телефона чи навушників;
  5. Не зупинятися на пішоходному переході (навіть якщо щось вронили), не змінювати напрямок руху, не починати бігти. Лише дійти до іншої сторони та повторити це знову, якщо треба на інший бік.

На завершення заходу, його учасники та діти поруч отримали флікери та роздаткові пам’ятки з основними правами дітей й дитячими “гарячими лініями” на випадок, якщо їм знадобиться допомога.

Джерело: izmnews

 



Загрузка...