2 лютого відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь(фото)
Cегодня в 17:41
Кожного року 2 лютого країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, у тому числі Україна, відзначають Всесвітній день водно-болотних угідь. Відзначення цього Дня приурочено до підписання світовою спільнотою 2 лютого 1971 року у місті Рамсар (Іран) міжнародної угоди - Конвенції з водно-болотних угідь міжнародного значення.
Мета її - зберегти водно-болотні угіддя як середовища для водоплавних птахів та збереження і раціонального використання цих угідь шляхом місцевих, регіональних і національних дій та міжнародної співпраці, які будуть складовою збалансованого розвитку світу.
На території України 50 водно-болотних угідь, офіційно визнаних Рамсарською конвенцією, в тому числі – "система озер Алібей-Шагани-Бурнас" ( площа – 25 тис га).
Секретаріат Рамсарської конвенції визначив тему 2025 року: «Захист водно-болотних угідь для нашого спільного майбутнього».
ВБУ дуже важливі для нас і для вас...
Водно-болотні угіддя – це не лише мальовничі краєвиди та прекрасні території для відпочинку. Це території, які виконують багато екологічних функцій та є джерелом основних засобів для існування та забезпечення добробуту людей.
Саме водно-болотні угіддя є основним джерелом питної води, оскільки лише 3% світових запасів води – це прісна вода, більша частина якої знаходиться у вигляді криги.
Рослини водно-болотних угідь виконують роль фільтрів: вони очищують стічні води від хімічних добрив та пестицидів, важких металів і токсинів, які потрапляють туди з стічними водами.
Водно-болотні угіддя - це домівка для сотні тисяч рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, місце регулярного перебування тисяч водоплавних птахів, нересту, нагулу і зимівлі місцевих видів риб.
Водно-болотні угіддя просто вражають своїм біорізноманіттям!
Водно-болотні угіддя запобігають природним катаклізмам. Вбираючи опади, вони створюють великі басейни, які запобігають розливам річок, пом’якшують вплив штормів і повеней та захищають берегову лінію від руйнування. Водночас водно-болотні угіддя захищають від засухи.
Водно-болотні угіддя допомагають у боротьбі з і зміною клімату, адже вони зберігають вуглець і продукують кисень.
Водно-болотні угіддя годують нас, адже їх упродовж тисячоліть використовують для рибальства і сільського господарства.
Також водно-болотні угіддя забезпечують ресурсами для природних промислів, будівництва та опалення. Деревина та очерет для будівництва, свіжі трава та сіно для домашніх тварин, мул та торф для добрива, бальнеологічні ресурси та лікарські рослини – все це продукти водно-болотних угідь.
ВБУ завжди потерпали від антропогенного впливу, останні роки їх знищує руйнівна сила війни.
Добробут людини залежить від стану довкілля.
Фото Івана Русєва
Загрузка...