В Ізмаїльській райдержадміністрації окреслили шляхи вирішення проблем захисних дамб на Дунаї та наповнення Придунайських озер
Сьогодні, 28 січня, під час діалогу між першим заступником голови Держрибагентства Тарасом Котом, головою Ізмаїльської районної державної адміністрації Родіоном Абашевим та його заступницею Іриною Холостенко обговорювалися зокрема проблеми захисних дамб на річці Дунай та питання наповнення Придунайських озер, а також шляхи їх вирішення. Про це повідомляє пресслужба Ізмаїльської РВА, передає видання «Південь сьогодні».
Зокрема були розглянуті наступні проблеми:
Захисна дамба на 97 км р. Дунай: руйнування берегоукріплення на ділянці 870 м може призвести до затоплення свердловин, що забезпечують питною водою близько 100 тис. осіб, а також підтоплення значних площ сільськогосподарських угідь. Для вирішення цього питання у райдержадміністрації зазначили необхідність побудувати дублюючу дамбу, проєкт якої наразі актуалізується.
Захисна приканальна дамба каналу Скунда: у період наповнення водосховищ Кугурлуй-Ялпуг дамба розмивається, що може спричинити затоплення сільськогосподарських угідь та зупинку роботи шлюзу Скунда, який є основним джерелом наповнення водосховища. Це може призвести до підтоплення до 1000 га землі та значних економічних збитків. Зазначені шляхи вирішення – проведення капітального ремонту дамби.
Водообмін та зменшення рівня води в озерах, а саме між Кислицьким рукавом та водоймами, що спричинило обміління важливих озер, таких як Катлабуг і Китай. Ці озера є основними джерелами для меліорації та рибальства в Ізмаїльському районі. Аби вирішити цю проблему, пропонують розширити вхід Кислицького рукава, розчистити утворені острови та включити його до переліку судноплавних внутрішніх водних шляхів. В Ізмаїльській РВА зазначають, що це дозволить відновити нормальний водообмін і забезпечити стабільне наповнення озер.
Порушення водного потоку в рукаві Дунаєць: рукав обмілів, більша частина русла поросла очеретом, влітку вода має неприємний запах. У літній період є велика ймовірність зростання інфекційних захворювань. Шлях вирішення – поглиблювати та розчищати Дунаєць.
Зменшення рівня води в озері Китай, де спостерігається замулювання дна та підвищення рівня мінералізації води, що негативно впливає на водні біоресурси. Для вирішення у райдержадміністрації зазначають про необхідність здійснювати регулярне поповнення водойми та розчищення каналів для забезпечення стабільної ситуації.
«Екологічні проблеми водних об’єктів Ізмаїльського району потребують негайного вирішення. Це дозволить не тільки зберегти природні ресурси, але й сприятиме сталому розвитку Ізмаїльського району», – наголошують в Ізмаїльській РВА.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне, Ізмаїльська РВА