На Одещині зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ
За даними моніторингу Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб, за минулий тиждень – з 6 по 12 січня, у порівнянні з попереднім, зріс рівень захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), передає видання «Південь сьогодні».
Загальний рівень захворюваності зріс на 19,5%, у тому числі серед дорослого населення – на 28,7%, серед дітей – на 14,8%.
Водночас показник госпіталізації хворих знизився на 30% (193 проти 276). Серед госпіталізованих переважно були діти – до 84%.
Загалом захворюваність на грип та ГРВІ відповідала сезонному рівню. Інтенсивний показник по області на 100 тисяч населення становив 281,1 та був нижче епідемічного порогу (532,05) на 47%, що відповідає низькому рівню інтенсивності епідпроцесу. Перевищення обласного інтенсивного показника зареєстровано у Роздільнянському – на 20,3% та Одеському – на 6,6% районах.
У загальній сумі захворілих на грип та ГРВІ питома вага COVID-19 складала 0,6%. Захворюваність на COVID-19 за звітний тиждень, у порівняні з попереднім, також зросла на 55,5%.
Також відомо, що серед захворілих на COVID-19, на відміну від ГРВІ, переважало доросле населення – 60% з превалюванням вікової групи 30-64 роки – 44%. Показник госпіталізації хворих на COVID-19 зріс на 13 випадків. Летальні випадки за минулий тиждень не реєструвались, а загалом з початку епідсезону зареєстровано три летальних випадки з позитивним результатом тесту на COVID-19.
За даними вірусологічних досліджень біоматеріалу від хворих на звітному тижні спостерігалась одночасна циркуляція вірусів грипу (А не субтипований), що і обумовлює зростання захворюваності та вірусів не грипозної етіології (адено-, рино- метапневмовіруси та SARS-CoV-2).
З початку епідсезону всього було досліджено 179 зразків біоматеріалу, з них 62 (34,6%) з позитивним результатом, у тому числі: вірус грипу А (не субтипований) – 10 (16%), риновірус – 20 (32%), аденовірус – 14 (22,6%), метапневмовірус – 9 (14,5%). SARS CoV-2 – 4,8%.
Вірусний гепатит та повітряно-крапельні інфекції, які керуються засобами специфічної профілактики, реєструвались спорадичними випадками (кашлюк) або не реєструвались зовсім (дифтерія, краснуха, епідпаротит та правець).
За даними моніторингу за тиждень отримали укуси тваринами 66 осіб. На попередньому тижні – 39. Сказ серед людей не реєструвався. З початку року в області лабораторно підтверджено 17 випадків сказу серед диких тварин (лисиці, шакали). Випадки зареєстровані у Березовському районі – вісім випадків, Роздільнянському – сім та Білгород-Дністровському – два.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне