Сотні врятованих котів та собак: чому зооволонтер з Одещини допомагає тваринам(фото)
Роман Таранухін — 32-річний волонтер з міста Ізмаїл, що на Одещині. Чоловік рятує, лікує та прилаштовує у нові сім'ї тварин, яких люди викинули на вулицю. На сьогодні на рахунку Романа сотні врятованих кішок та собак.
"Мене батьки так виховали, що я завжди всіх тварин приносив додому, всіх годував під будинком, завжди любив тварин. Волонтерю повноцінно я років пʼять-сім. А перших тварин рятувати почав ще десять років тому. Раніше на рік було три-п'ять тварин, потім десять-п'ятнадцять", — розповів Роман.Першою врятованою твариною став песик, додав зооволонтер. За його словами, у тварини був зламаний таз.
"Ми зробили йому рентген у лікарні, але лікар мені сказав: "Ромо, такі операції тут не роблять, тому буде так". У підсумку він у мене залишився і жив довгий час. У мене немає такого, щоб я когось кинув. Якщо я знайшов кошеня — я його вилікував, взяв цуценя — підлікував та прилаштував", — сказав Роман.
Зооволонтер Роман Таранухін годує безпритульних тварин. Суспільне Одеса
Усі врятовані тварини живуть у мініпритулку. Його чоловік облаштував у власному гаражі.
"Гараж — це мій мініпритулок, через який за останні п'ять років пройшла вже не одна сотня тварин. Він невеликий, усього 20 квадратних метрів. Але все одно туди вміщується по 20 тварин, і це краще, ніж на вулиці. Вони завжди нагодовані, задоволені і в теплі", — зазначив волонтер.
Міні-притулок, у якому проживають врятовані волонтером тварини.
Більшість тварин, яких він лікує, були збиті автомобілями на трасі. За словами Романа, для деяких водіїв наїхати на тварину — це нормально.
"У нас люди можуть спокійно їхати, збити тварину і поїхати. Коли люди бояться фінансових витрат — це одне. Інша справа, коли людям просто байдуже. Завжди можна звернутись до волонтерів, принаймні спробувати. У мене не один раз було таке, що люди збивали тварину і дуже хотіли допомогти", — додав чоловік.
Кіт, якого волонтер знайшов збитим на трасі.
Волонтер також розповів, що знаходити тварин йому допомагають люди. Вони пишуть йому в особисті повідомлення у месенджерах.
"Я дуже рідко сам знаходжу тварин. Зазвичай люди кидають мені повідомлення і пишуть: "Ромо, там збили собачку". Я їду. Які мої дії — знайшов, поїхав у клініку, все залежить від травми. Якщо вони серйозні, то відправляю тварин до Одеси, тому що у нас ветеринарія не так розвинена, як у великих містах. Щось я сам можу поставити, у мене завжди є всі ліки, які ставлять у клініці", — прокоментував чоловік.
Окрім лікування, чоловік займається прилаштуванням безпритульних тварин, яких люди викинули на вулицю. За його словами, наразі з цим стало складно:
"Не всі люди готові взяти собі тварину, але такі є. Я дуже ціную, що мені вірять, дивляться на мою діяльність і підтримують. Є ті, хто мені постійно допомагає. Є люди, які взагалі не з цієї країни, не з цього міста. І в Ізмаїлі також дуже багато людей, хто мене підтримує".
Безпритульна собака, яку лікує зооволонтер.
На думку Романа Таранухіна, зараз на вулицях Ізмаїла перебуває багато безпритульних тварин і винні у цьому люди. Вирішити цю проблему можна лише у тому випадку, якщо діятимуть закони, які заборонятимуть викидати тварин і зобов'яжуть робити стерилізацію.
"Люди думають, що потрібно звести притулок і це полегшить усе. Ні. Потрібні закони, це мають бути якісь документи повноцінні, вестись список, повна стерилізація. А так половина собак на самовигулі, кожен день викидають десятки цуценят, кошенят. Вся справа в людях. Справа не у тваринах, тварини не винні в тому, що вони опинились на вулиці", — зауважив чоловік.
Безпритульна собака на вулицях Ізмаїла.
Він також додав, що останнім часом почастішали випадки наїзду на тварин. Зооволонтер просить водіїв залишитися людьми у будь-якій ситуації.
"Ось ти збив тварину, вийди і допоможи. Я не кажу, що тварин потрібно любити, і всі повинні їх цілувати, обіймати, ні. Але хоча б не роби їм боляче".
Наталя Гаврилова
Розмістила на сайті Оксана Картельян
Джерело: Місто 24