ЗАСІДАННЯ СЕСІЇ ІЗМАЇЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
4 октября в 16:55
Сьогодні перед початком роботи 65-ї сесії Ізмаїльської міської ради VIII скликання депутатам було представлено інформацію щодо вжитих виконавчими органами Ізмаїльської міської ради заходів із ліквідації наслідків атаки російського агресора 27 вересня, коли місто було атаковано ворожими безпілотними літальними апаратами.
На жаль, є загиблі та поранені. Постраждали житлові будинки.
Зранку 27 вересня, після того, як закінчили свою роботу підрозділи ДСНС, сапери та поліція, на місці подій було проведено термінову нараду за участю керівників виконавчих органів Ізмаїльської міської ради та усіх комунальних служб.
Основне питання – швидка ліквідація наслідків, оцінка пошкоджень та негайне реагування.
Відповідно до доручень комунальними підприємствами міста – «Житсервісом», «Ізмаїлтеплокомуненерго», «Ізмаїльським водоканалом», «Ізмаїл-Світло» - невідкладно були розпочаті роботи з розчищення руйнувань, дворових та прибудинкових територій, вивозились уламки.
Миттєво відреагували ізмаїльські підрозділи «ДТЕК Одеські Електромережі» та АТ «Одесагаз», аварійні бригади яких у найкоротші терміни відновили електро- та газопостачання постраждалих мікрорайонів.
На місцях подій були розгорнуті консультаційні пункти, де працівниками соціальних служб міської ради приймались звернення щодо пошкодженого майна, надавались консультації щодо отримання допомоги.
Були створені та ефективно запрацювали дві робочі групи:
- робоча група із супроводу постраждалих під керівництвом заступника Ізмаїльського міського голови Сергія Лузанова, яка оперативно вирішувала питання розселення постраждалих, перевезення їх майна, лікування, забезпечення необхідними речами, організовувала соціальний патронат та вирішувала інші організаційні питання;
- робоча група з відновлення постраждалих будинків під керівництвом заступника Ізмаїльського міського голови Катерини Татаринцевої, яка почала роботу з обстеження постраждалих будинків, визначення об’ємів відновних робіт, організації та виконання необхідних підготовчих робіт з відновлення.
Відповідно до компетенції до складу робочих груп були включені керівники управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради, служби у справах дітей Ізмаїльської міської ради, відділу освіти Ізмаїльської міської ради, управління економки Ізмаїльської міської ради, управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради, Ізмаїльської міської центральної лікарні, юридичного управління, управління капітального будівництва Ізмаїльської міської ради, комунальної установи «Ізмаїльський центр соціальних служб», «Житсервісу», «Ізмаїльського водоканалу», «Ізмаїл-Світло» ,«Ізмаїлтеплокомуненерго».
Протягом дня усі заходи, які вже виконувались, були - в рамках наданих законом та рішеннями Ізмаїльської міської ради повноважень – узагальнені виконавчим комітетом Ізмаїльської міської ради у рішенні «Про заходи з оперативного відновлення житла та комунального майна, яке постраждало 27.09.2024 внаслідок проявів збройної агресії російської федерації на території Ізмаїльської міської територіальної громади».
Зранку 27 вересня місто активно розпочало роботу з ліквідації наслідків (за деякими напрямами робота триває і досі), були залучені усі власні ресурси та можливості.
Так, управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради розпочало первинне обстеження постраждалого житла: складались переліки, визначались обсяги та види невідкладних робіт по кожному об’єкту; організовано роботу з поточного ремонту постраждалих будинків.
КП «Житсервіс» зайнялось ліквідацією незначних пошкоджень житла (пошкодження вікон, дверей, елементів стін та даху, парканів), які можна усунути в стислі терміни.
Паралельно УЖКГ організувало цілодобову охорону двох постраждалих багатоквартирних будинків за адресами: вул.Придунайська, 111, та вул.Топольна, 2, та майна їх мешканців. На жаль, ці будинки не придатні до проживання.
Управління праці та соціального захисту населення організувало соціальний супровід постраждалих осіб, родин загиблих, надало допомогу в організації поховань загиблих за рахунок міського бюджету.
З метою забезпечення постраждалих тимчасовим житлом відділом освіти та службою у справах дітей буди підготовлені місця для розміщення людей на базі дошкільного навчального закладу «Світлячок» та комунального закладу «Ізмаїльський Центр соціально-психологічної реабілітації дітей».
Було організовано перевезення речей з постраждалих будинків.
Треба відзначити велику допомогу, які надали постраждалим небайдужі мешканці нашого міста та волонтерські організації, окремі благодійники.
Представництво Червоного Хреста в Ізмаїлі надало 20 спальних комплектів для постраждалих сімей, а також інші речі.
Керівництво Благодійного фонду «Надія» виявило готовність надати необхідну кількість одягу та взуття для постраждалих, представники Міжнародного комітету порятунку почали збір даних для надання грошової допомоги постраждалим.
Громадською організацією «10 Квітня» надано допомогу у вигляді будівельних матеріалів.
Представники спортивного клубу «Дунаєць» взяли участь у ліквідації наслідків атаки російської агресії.
І ще багато небайдужих громадян міста долучились до вирішень нагальних питань постраждалих родин.
Велика подяка мешканцям Ізмаїла, що надали своє житло та прихистили людей, будинки яких постраждали.
Дуже важливим у перші часи та хвилини після трагедії став соціальний напрямок.
Ізмаїльська міська центральна лікарня забезпечила медичний супровід постраждалих за рахунок коштів міського бюджету, уся необхідна допомога постраждалим, які були госпіталізовані, надається безкоштовно.
На момент трагедії було троє загиблих та 14 постраждалих. З них семеро було госпіталізовано із пораненнями різного ступеню важкості (двоє з них були перевезені до Одеської обласної лікарні), семеро отримали медичну допомогу та від госпіталізації відмовились.
28 вересня у нашій громаді було оголошено днем жалоби за загиблими.
Ціллю терористичної атаки країни-агресора стали люди різного віку, різних мирних професій.
Ніхто не залишиться без допомоги та підтримки громади.
Інформація щодо наслідків атаки агресора доповнюється щодня.
Станом на сьогодні від обстрілу постраждало 7 багатоквартирних будинків, 2 з яких не придатні до проживання.
У приватному секторі пошкоджено більше 50 будинків (в основному - покрівлі, вибиті вікна та двері, порушені паркани). Три приватні будинки, серед яких – будинок багатодітної родини з маленьким двомісячним немовлям, непридатні до проживання.
Заяви власників постраждалих будинків надходять кожного дня.
Проводиться комісійні обстеження з фотофіксацією для складання актів, дані яких вносяться до Єдиного державного реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Виконавчим комітетом протягом перших днів цього тижня прийнято ще кілька важливих рішень.
Це стосується надання щомісячної грошової допомоги на оплату оренди житла у розмірі 10 тисяч гривень родинам, житло яких після атаки 27 вересня стало непридатним до проживання.
Виплати проходять за рахунок коштів міського бюджету.
Ця допомога буде виплачуватися до відновлення житла тим родинам, які не мають наміру скористатись можливістю тимчасового проживання у дитячому садочку «Світлячок» та у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.
Ще одне рішення стосується разової грошової виплати родинам загиблих та пораненим.
За рахунок коштів міського бюджету буде виплачено:
- сім’ям загиблих – по 100 тисяч гривень,
- постраждалим, які отримали (отримують) стаціонарне лікування, - по 20 тисяч гривень,
- постраждалим, які отримали амбулаторне лікування та від подальшої госпіталізації відмовились, – по 5 тисяч гривень.
Крім того, рішенням виконавчого комітету багатодітна сім’я із маленької дитиною взята під соціальний патронат, що передбачає усі види соціальної допомоги.
Станом на сьогодні ситуація наступна.
На баз дошкільного закладу «Світлячок» розміщено дві родини – загалом це 11 осіб, ще три місця зарезервовані для постраждалих у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.
Приймаються та опрацьовуються заяви від постраждалих.
На сьогодні вже прийнято таких 165 заяв.
Активно ведуться відновлювальні роботи:
- бригади комунальних підприємств продовжують роботи з ліквідації наслідків атаки на пошкоджених об’єктах, вулицях, прилеглих територіях;
- триває комісійне обстеження пошкодженого майна з фотофіксацією;
- з метою збереження майна постраждалих мешканців визначені та розпочаті першочергові роботи, перш за все, це тимчасове накриття плівкою пошкоджених покрівель та вікон (на сьогодні плівкою закриті 29 приватних будинків та два багатоквартирні будинки).
Вже ведуться роботи з відновлення багатоквартирного будинку по вул.Придунайська, 216, та визначаються обсяги відновлювальних робіт на інших постраждалих будинках.
Роботи з відновлення проводяться відповідно до Міської програми термінового відновлення житла, постраждалого внаслідок проявів збройної агресії російської федерації на території Ізмаїльської міської територіальної громади, усі соціальні питання вирішуються за рахунок Міської комплексної програми соціальної допомоги.
На жаль, кількість загиблих внаслідок терористичної атаки російської федерації збільшилась: молода жінка, яку у важкому стану перевезли до Одеси, померла 1 жовтня. Атака агресора вбила ще одну мирну мешканку нашого міста.
Внаслідок акту збройної агресії рф проти України 27 вересня загинули:
Смолянінова Надія Улянівна, 1955 року народження,
Парпуланська Марія Іванівна, 1937 року народження,
Шкірьов Віктор Іванович, 1951 року народження,
Панфільонок Валерія Валеріївна, 2000 року народження.
В сесійній залі вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих 27 вересня містян, пам'ять усіх українців – наших Захисників і Захисниць, мирних людей, які загинули під час збройної агресії російської федерації проти України.
Ворог не зламає нас.
Громада нашого міста непохитно вірить в Перемогу.
Ми підтримуємо підрозділи Сил безпеки та оборони, які боронять нашу державу.
Загрузка...