Мер Ізмаїла розповів про допомогу постраждалим від російської атаки по місту 27 вересня та як триває ліквідація наслідків
27 вересня ворог здійснив дронову атаку по Ізмаїлу, унаслідок чого були пошкоджені та зруйновані житлові будинки, постраждали господарчі та інші споруди, автомобілі. На жаль, від російської агресії загинуло чотири людини: Смолянінова Надія Улянівна 1955 року народження, Парпуланська Марія Іванівна 1937 року народження, Шкірьов Віктор Іванович 1951 року народження та Панфільонок Валерія Валеріївна 2000 року народження. 28 вересня в Ізмаїлі було оголошено жалобу.
Про те, які заходи вживаються міською владою під час ліквідації наслідків, 4 жовтня прозвітував під час сесії міської ради Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко, передає інформаційна агенція «Південь сьогодні»
За інформацією Андрія Абрамченка, термінова нарада на місці влучань того ранку відбулася одразу по завершенню робіт рятувальників, правоохоронців та саперів, після чого комунальні підприємства розпочали роботу з розчищення руйнувань. Також, як вже раніше повідомлялося, на місці працівники соцслужб приймали звернення щодо пошкодженого майна та надавали постраждалим роз’яснення щодо допомоги.
Мешканцям, які залишилися тимчасово чи зовсім без житла, надавали можливість розселення у спеціально підготовлених для цього закладах. Нагадаємо, мова йде про Центр соціальної реабілітації на вулиці Кафедральній та дитячий садочок «Світлячок» на вулиці Придунайській. Зокрема міськрадою була організована допомога з перевезення майна постраждалих, а також забезпечення необхідними речами, лікуванням. За рахунок міського бюджету надано допомогу в організації поховань загиблих внаслідок дронової атаки людей. Медична допомога госпіталізованим постраждалим також надавалася безкоштовно. Андрій Абрамченко також розповів, що двох з чотирнадцяти постраждалих було перевезено до Одеської обласної лікарні.
Паралельно відбувалися роботи з обстеження пошкоджених будинків: перелік, обсяги, а також першочерговість робіт. Відбувалися підготовчі роботи з відновлення, був розпочатий поточний ремонт пошкоджених будинків. Незначними пошкодженнями помешкань займалося комунальне підприємство «Житсервіс». Станом на 4 жовтня плівкою закриті 29 приватних будинків та два багатоквартирні будинки. Розпочалися роботи з відновлення багатоквартирного будинку по вулиці Придунайській та визначаються обсяги відновлювальних робіт в інших пошкоджених будинках.
Також Андрій Абрамчеко зазначив, що біля двух постраждалих багатоквартирних будинків на вулицях Придунайській та Топольній організували цілодобову охорону. На жаль, після російської атаки вони не придатні для проживання.
Станом на 4 вересня відомо, що внаслідок обстрілу постраждало сім багатоквартирних будинків та понад 50 приватних будинків, де здебільшого були пошкоджені покрівлі, паркани, двері та вікна. На жаль, три приватні будинки, серед яких будинок багатодітної родини з маленьким двомісячним немовлям – не придатні до проживання.
Міський голова додав, що заяви власників постраждалих будинків надходять щодня. Усю інформацію про пошкодження спеціалісти вносять до Єдиного державного реєстру пошкодженого та знищеного майна. На сьогодні вже прийнято 165 заяв від постраждалих через російську атаку.
Крім того, Андрій Абрамченко повідомив, що нещодавно міською радою було прийнято ще декілька важливих рішень щодо допомоги постраждалим. А саме тим сім’ям, житло яких після ворожої атаки стало непридатним до проживання, з міського бюджету буде надаватися щомісячна грошова допомога на оренду житла у розмірі 10 тисяч гривень, доки не завершиться відновлення їх помешкань. Також фінансову допомогу нададуть сім’ям загиблих – їм буде виплачено 100 тисяч гривень; госпіталізованим постраждалим – 20 тисяч гривень та постраждалим, які отримали амбулаторне лікування та відмовились від госпіталізації, – 5 тисяч гривень.
Багатодітна родина із двомісячним малюком була взята під соціальний патронат, що передбачає усі види соціальної допомоги.
Відомо, що станом на сьогодні у дитячому садку «Світлячок» розміщено одинадцять постраждалих – це дві родини, а також три місця зарезервовані для постраждалих у Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.
«Ціллю терористичної атаки країни-агресора стали люди різного віку, різних мирних професій. Ніхто не залишиться без допомоги та підтримки громади», – сказав мер Ізмаїла.
У своєму звіті Андрій Абрамченко відзначив велику допомогу, яку надали постраждалим небайдужі мешканці нашого міста та волонтерські і благодійні організації – представництво Червоного Хреста, Благодійний фонд «Надія», Міжнародний комітет порятунку, Громадська організація «10 квітня», представники спортивного клубу «Дунай» та інші. Також мер Ізмаїла подякував ізмаїльцям, які надали своє житло та прихистили постраждалих від атаки по місту.
За інформацією міського голови, ліквідація наслідків дронової атаки ще триває.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА