Літаки НАТО додатково патрулюватимуть повітряний простір поблизу Ізмаїльського району, але не збиватимуть дрони над Україною

Літаки НАТО додатково патрулюватимуть повітряний простір поблизу Ізмаїльського району, але не збиватимуть дрони над Україною

НАТО розпочало проводити додаткові патрульні перельоти над повітряним простором Румунії, щоб «відслідковувати військову діяльність Росії». Активізацію патрулювання схвалив командувач сил НАТО генерал США Крістофер Каволі. Про це повідомляє Голос Америки, передає видання «Південь сьогодні».

«Перельоти AWACS НАТО над Румунією підтримують більшу присутність Альянсу в регіоні та моніторинг російської військової діяльності на його кордонах. Це також зміцнить здатність Румунії відповідати на збільшення діяльності в повітрі поблизу кордону», – йдеться в повідомленні НАТО.

Цей крок, зроблений на тлі зростання обстрілів території України з боку росії, а також повідомлень про падіння уламків на території країн НАТО, зазначив колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Бен Годжес.

«Розумний крок, швидкість виявлення загрози, швидкість рішення про рух, швидкість збору є ключовими для ефективного стримування», – написав Годжес в Х.

Літаки AWACS називають «натівським оком в небі», пише американське оборонне видання Stars and Stripes i вказує, що радар на літаку може виявляти інший літак на відстані понад 400 км.

Цього місяця було зареєстровано декілька випадків, коли російські дрони перетинали повітряний простір країн НАТО. 27 вересня Румунія та Іспанія підняли в повітря літаки у відповідь на те, що російський дрон на короткий час перетнув повітряний простір Румунії. Інший російський безпілотник розбився у Румунії 7 вересня, через що Збройні сили країни підняли в повітря румунські винищувачі F-16.

Російський дрон розбився на території Латвії 7 вересня і містив в собі вибухівку. Безпілотник залетів до Латвії з Білорусі та впав у районі села Гайгалава, що близько 90 км від білоруського кордону. Латвійська влада припускає, що вибухівка була призначена для обстрілів України.

А 26 серпня на територію Польщі з території України влетів летючий об’єкт, ймовірно російський безпілотник.

Міністр закордонних справ ПольщіРадослав Сікорськийзаявив, що Польща та інші країни, які межують з Україною, мають «обов’язок» збивати російські ракети, перш ніж вони увійдуть у їхній повітряний простір, попри спротив НАТО. Про це він сказав в інтерв’ю виданню Financial Times на початку вересня.

Однак в НАТО дотримуються іншої думки і заявляють, що їхні війська не будуть перехоплювати ракети та безпілотники над Україною так, як роблять це над Ізраїлем, бо це «два дуже різні ландшафти і поля бою» і це було б «втягненням нас у війну». Про це заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявила на брифінгу, інформація з якого розміщена на сайті Пентагону, пише Українська правда

«Ми говоримо про два дуже різні ландшафти і поля бою. Президент на самому початку, коли росія вторглася в Україну, доручив цьому департаменту забезпечити Україну тим, що їй потрібно на полі бою», – пояснила Сінгх.

Речниця Пентагону заявила, що Україна дуже успішно використовує засоби протиповітряної оборони та інші можливості, щоб продовжувати відвойовувати свою територію. 

Вона також повідомила про розмову очільника Пентагону Ллойда Остіна з міністром оборони України Рустемом Умєровим: щоб отримати останню інформацію з поля бою, щоб краще зрозуміти, які ще сили і засоби можуть знадобитися Україні.

Сінгх підкреслила, що президент США Джо Байден взяв на себе зобов’язання, що Сполучені Штати не вступають в Україну, але підтримують Україну в її зусиллях повернути свою суверенну територію.

На запитання, чи влучання про цілях з польської чи румунської території теж б вважалося вторгненням, Сінг підтвердила, що “це було б втягненням нас у війну в інший спосіб”. 

Вона також зауважила, що Україна “змогла успішно захиститися від російських ударів по своїх містах, по населенню, по інфраструктурі”. 

І додала, що США продовжуватимуть надавати Україні необхідну для цього підтримку.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА

Джерело: «Південь сьогодні».



Загрузка...