Понад сотню новобранців влилося до лав Ізмаїльського прикордонного загону. Набір триває
З моменту початку масштабної кампанії щодо додаткового набору на контрактну службу, яку Державна прикордонна служба України запустила з 1 червня цього року, склад 17-го прикордонного загону ім. полковника Олександра Жуковського, який здійснює свою діяльність у межах Ізмаїльського та Болградського районів, поповнився 125 новими військовослужбовцями. Про це стало відомо на брифінгу, який ізмаїльські прикордонники провели минулої п’ятниці. Побувала на ньому і журналістка інтернет-видання «Махала».
Заступник начальника прикордонного загону з персоналу підполковник Віктор Сапунжі уточнив, що охочих служити в Ізмаїльському прикордонному загоні було 150 осіб, проте частині кандидатів довелося відмовити у зв’язку зі станом їхнього здоров’я.
Вік новоприбулих – від 18 до 56 років, усі вони мають різну освіту, працювали за різними спеціальностями. Географію контрактників, більшість яких – жителі Одеського регіону, було розширено за рахунок чоловіків, які прибули з інших регіонів України – Київського, Херсонського, Хмельницького, Запорізького. Кожен із цих людей отримав підходящу йому посаду.
«Є у нас навіть капелан, який прибув із Білої Церкви. Наразі він виконує обов’язки капелана у військовій частині. Є військові, які несуть службу у пунктах пропуску, на «зеленому кордоні», у групах швидкого реагування. Кожному, хто бажає служити в нашому підрозділі, ми знаходимо відповідну посаду, надаємо допомогу», – зазначив Віктор Сапунжі.
Начальник відділення комплектування капітан Олександр Дудчик додав, що серед кандидатів були й тимчасово переміщені особи, які залишилися без дому, без матеріальних коштів. В якості прикладу він розповів про 19-річного юнака з Херсонської області.
«Буквально вчора до нас звернувся кандидат, якому 19 років, сам він із міста Гола Пристань Херсонської області. Ця людина була в окупації, і що таке «русскій мір», знає не з чуток. Цей хлопець навіть не ставив питання щодо грошового забезпечення, його бажанням було проходити військову службу саме в прикордонному загоні, щоб охороняти український кордон», – розповів Олександр Дудчик.
Інтернет-видання «Махала» раніше повідомляло про гарантії, які отримують контрактники у прикордонних військах. Це повний соціальний пакет, грошове забезпечення, яке починається з 22 тисяч гривень, це відпустка терміном щонайменше 30 днів на рік, а також можливість отримати відпустку за сімейними обставинами. Іногородніх військовослужбовців забезпечують житлом. Але найголовнішою прерогативою для контрактників у воєнний час є гарантія того, що перші півроку вони будуть проходити службу за місцем проживання. Чи залишаться через шість місяців вони в частині, залежить від їхньої спеціальності та ставлення до служби.
Набір ще не закінчено. За словами підполковника Віктора Сапунжі, прийматимуть нових людей не лише до кінця цього, а й в наступному році.
Капітан Олександр Дудчик ознайомив з основними етапами вступу на службу за контрактом.
«Насамперед військовослужбовець звертається до відділу комплектування. Ми проводимо з кандидатом співбесіду. Далі він проходить тестування на професійно-психологічну придатність. Після тестування представники відділу комплектування дають перелік необхідних документів для формування його персональної справи, яка складається з двох частин.
Перша стосується проходження військово-медичної комісії, друга – це копії особистих документів. Потім кандидат проходить лікарську комісію, її результати подає до відділу комплектування. Співробітники відділу формують його особисту справу, після чого кандидат підписує контракт. Вся процедура не триває багато часу: з моменту звернення до підписання контракту проходить близько 5-7 днів.
Головні вимоги до кандидатів – це хороше здоров’я, освіта не нижча за середню, відсутність судимості.
Крім цього, бажаючий служити за контрактом має перебувати на військовому обліку в ТЦК та СК. Якщо з якихось причин він цього ще не зробив, йому достатньо в додатку «Резерві+» оновити свої облікові дані. Юридично це буде підставою для розгляду його як кандидата на військову службу за контрактом з погляду перебування на військовому обліку», – пояснив Олександр Дудчик.
Його колега Віктор Сапунжі резюмував: «Війна триває, і кожному доведеться виконувати свої конституційні обов’язки, кожному доведеться зробити свій вибір. Одне з наших завдань – донести інформацію, щоб чоловіки призовного віку розуміли, що не потрібно чекати на повістку з ТЦК та СП, оскільки тоді йти до нас на службу за контрактом буде вже пізно».
Нагадаємо, що Державна прикордонна служба України поставила за мету розширити свої ряди на 15 тисяч осіб. За рахунок новоприбулих буде сформовано нові воєнізовані підрозділи, завданням яких буде не лише охорона, а й оборона всієї лінії державного кордону.