Ізмаїльський університет ініціював новий проєкт з розвитку сільських територій Української Бессарабії

Ізмаїльський університет ініціював новий проєкт з розвитку сільських територій Української Бессарабії

27 серпня на базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету (ІДГУ) відбулася зустріч зі стейкхолдерами та експертами для обговорення нового проєкту, спрямованого на розвиток сільських територій Української Бессарабії.

Про це повідомили у пресслужбі вишу.

Організаторами заходу виступили ТОВ «Інвестиційне агентство розвитку сільських територій» спільно з кафедрою управління підприємницькою та туристичною діяльністю ІДГУ і Центром регіонального розвитку. В рамках заходу також пройшов круглий стіл на тему «Розвиток сільських територій Української Бессарабії в умовах війни».

Професор Ярослав Кічук, ректор ІДГУ, відкриваючи дискусію, підкреслив важливість підтримки сільських територій у період війни. Він зазначив, що органи місцевої влади повинні активно працювати над зміцненням продовольчої безпеки, підтримкою фермерів і забезпеченням стійкості сільськогосподарського виробництва, водночас використовуючи євроінтеграційні процеси для залучення інвестицій.

Директор ТОВ «Інвестиційне агентство розвитку сільських територій» Юрій Палічев наголосив на великих перспективах південних громад Української Бессарабії, навіть в умовах війни. Він представив успішні проєкти, підтримані Європейським Союзом, зокрема, ініціативу з реєстрації географічних зазначень в Україні. Один із найяскравіших прикладів – реєстрація «Херсонського кавуна», який став символом перемоги на Херсонщині та отримав офіційне визнання на рівні ЄС.

Завідувачка кафедри управління підприємницькою та туристичною діяльністю, доцентка Тетяна Метіль зазначила, що у повоєнний період важливо нарощувати переробку сільськогосподарської сировини в Україні та збільшувати частку продукції з доданою вартістю в експорті. Вона також підкреслила важливість залучення науково-практичного потенціалу ІДГУ для розробки міжнародних проєктів, спрямованих на сталий розвиток регіону.

Доцент В’ячеслав Тодоров, директор Центру регіонального розвитку, звернув увагу на потенціал периферійних територій Української Бессарабії, зокрема, Саратської громади, яка має унікальні історико-культурні та географічні особливості, що можуть зацікавити іноземних інвесторів. Він представив нові ініціативи, які спрямовані на сталий розвиток цих територій.

Доцент Іван Татаринов підкреслив, що ІДГУ має необхідний науково-практичний кадровий потенціал для вирішення актуальних проблем розвитку сільських територій південно-західної частини Одеської області. Він зазначив, що співробітники університету активно розробляють стратегії розвитку громад, надають консалтингові послуги щодо отримання міжнародної технічної допомоги та готують висококваліфікованих фахівців для місцевих громад.

Учасники заходу також обговорили покращення якості професійної підготовки спеціалістів з розвитку сільських територій та нові проєктні ініціативи, які допоможуть забезпечити сталий розвиток регіону в умовах сучасних викликів.

Джерело: gorod24.info



Загрузка...