Результатом роботи правоохоронців стали обвинувальні вироки суду двом жителям Ізмаїльського району за вчинення шахрайства та пограбування

Результатом роботи правоохоронців стали обвинувальні вироки суду двом жителям Ізмаїльського району за вчинення шахрайства та пограбування

Правопорушники отримали покарання у вигляді позбавлення волі з випробувальним терміном та без такого. Також вони повинні компенсувати потерпілим заподіяну їм шкоду.

У січні поточного року поліцейські викрили 28-річну жінку з Ізмаїла, яка разом зі своїм знайомим розмістили у кількох соціальних мережах оголошення про продаж мотоцикла, якого вони не мали. А коли до них телефонували потенційні покупці, просили перерахувати на картку передоплату. Щойно введені в оману громадяни надсилали гроші «продавцям», ті більше не виходили на зв’язок.

У такий спосіб безпосередньо жінка протягом чотирьох місяців ошукала дев’ятьох жителів різних областей України, завдавши потерпілим загалом майже 215 тисяч гривень матеріальної шкоди. Гроші правопорушницею були витрачені на власні потреби. Скількох громадян ошукав її знайомий, поліцейські встановлюють. Матеріали щодо чоловіка виділили в окреме провадження, яке ще розслідують.

А в лютому поточного року поліцейські викрили 23-річного чоловіка з Ізмаїла, який скоїв шахрайство та грабіж. Спочатку правоохоронці встановили, що зловмисник пограбував на вулиці незнайомку. Побачивши смартфон та сумку у пані, яка прогулювалась ввечері містом, він наздогнав її, вибив з руки гаджет та зірвав з плеча сумку, в якій знаходилися гроші з ключами від квартири, і втік. Загалом, нападник заволодів майном потерпілої на загальну суму трохи більше семи тисяч гривень.

Правоохоронці неподалік місця події знайшли ключі та сумочку заявниці, які грабіжник викинув. А провівши ряд оперативно-розшукових заходів, затримали самого правопорушника. Мобільний телефон жінки, який чоловік планував продати, у нього вилучили, а викрадені гроші він витратив.

В ході розслідування пограбування слідчі встановили, що за три дні до нього фігурант ошукав знайомого. В гостях у потерпілого зловмисник попросив телефон, щоб нібито комусь подзвонити, вийшов з оселі, аби «не заважати» телефонною розмовою, і не повернувся. Поліцейські вилучили у правопорушника чужий гаджет, який він привласнив, бо не мав свого.

Чоловік вже був засуджений за аналогічні злочини, за які відбув за ґратами три з половиною роки. Відтак йому та жінці слідчі висунули обвинувачення у заволодінні чужим майном шляхом обману, тобто шахрайстві, вчиненому повторно, що передбачено частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України. Окрім цього, молодикові висунули обвинувачення ще й у  викраденні чужого майна, тобто грабежі, вчиненому повторно, поєднаному з насильством, яке не є небезпечним для здоров'я потерпілого, вчиненому в умовах воєнного стану, що передбачено частиною 4 статті 186 Кримінального кодексу України.

Обвинувальні акти поліцейські скерували до суду. Дослідивши отримані матеріали та докази, суд визнав обвинувачених винними і призначив їм покарання. Жінці – у вигляді позбавлення волі строком на три роки з випробувальним терміном на три роки. Вона повинна періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, узгоджувати виїзд за кордон. Чоловіку – у вигляді семи років та шести місяців позбавлення волі. Крім цього, суд зобов’язав засуджених компенсувати потерпілим заподіяну їм шкоду.

Джерело: od.npu.gov.ua



Загрузка...