В Ізмаїльському районі зафіксували найвищий по області рівень захворюваності на COVID-19
В Одеському обласному центрі контролю та профiлактики хвороб проінформували щодо епідситуації на Одещині за період з 12 по 18 серпня, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
Повідомляється, що в області триває тенденція до зростання захворюваності на COVID-19. За останній тиждень, порівняно з попереднім, захворюваність зросла на 5,4% (505 випадків проти 479). Зростання відмічається як серед дитячого населення – на 27% (80 проти 63), так і серед дорослих – на 2,2% (425 проти 416). Здебільшого хворіє доросле населення – 84,2%, серед яких превалювала вікова група 30-64 роки – до 63%.
Кількість госпіталізованих хворих на COVID-19 залишилась практично на рівні минулого тижня (55 проти 59). Летальних випадків не зареєстровано.
Що стосується адміністративних територій, то найвищий рівень захворюваності з перевищенням обласного інтенсивного показника (21,6 на 100 тисяч населення) зареєстровано в Ізмаїльському (57,4) та Подільському (26,6) районах. На інших адміністративних територіях показники були нижчими за обласний.
Захворюваність на гострі кишкові інфекції, за даними моніторингу, в області залишилась практично на рівні попереднього тижня. Серед дитячого населення спостерігалось зниження на 5 випадків, серед дорослих – ріст на 10 випадків. Переважно хворіли діти, серед яких найбільш ураженими були вікові групи 1-4 та 5-9 років.
Згідно з факторним аналізом переважна більшість хворих (32%) пов’язували захворювання з вживанням немитих ягід, овочів та фруктів; 26% – готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 10% – баштанних культур; 9% – з порушенням особистої гігієни та правил догляду за дітьми; 7% – з купанням в морі; 5% – з вживанням м’ясних продуктів; 4% – молочних продуктів придбаних на ринках у приватних осіб; по 2% – рибної продукції та морепродуктів; по 1,5% – яєць та молочних сумішей.
Також за звітний тиждень, з метою моніторингу циркуляції холерного вібріону на об’єктах довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів (відділень), досліджено 96 проб, у тому числі морська вода – 21 проба, прісна – 23, стічні води інфекційних стаціонарів (відділень) – 46, інші (баластні води) – 6 проб. Холерний вібріон не виділено. Серед зареєстрованого 281 хворого з розладами шлунково-кишкового тракту, обстежено на холеру 280. Всі результати негативні.
Вірусний гепатит, повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками (вірусний гепатит, кашлюк, скарлатина, епідпаротит) або не реєструвались зовсім (кір, краснуха, дифтерія, правець, поліомієліт).
З початку року в області всього підтверджено 35 випадків кору, у т.ч. 22 дитини. Найбільша кількість захворювань зареєстровано в Одеському районі – 29 (у т.ч. м.Одеса – 7); по інших районах: Ізмаїльський – 5, Березівський – 1 випадок. Серед захворілих щеплені згідно з віком 6 осіб, не щеплені – 29, переважно з релігійних переконань.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне