Псевдо-агент служби безпеки Приватбанку розвів мешканку Ізмаїла на понад 40 тисяч гривень

Псевдо-агент служби безпеки Приватбанку розвів мешканку Ізмаїла на понад 40 тисяч гривень
Вчора мешканка Ізмаїла поплатилась за надмірну довіру – з її особистого рахунку шахраї поцупили більш як 41 тисячу гривень. Про це повідомляє “Бессарабія INFORM” з посиланням на власні джерела. 
 
Попередньо відомо, що вчора, 12 серпня, близько 15 години невідомий номер подзвонив 46-річній жінці та назвався співробітником служби безпеки “ПриватБанку”. Чоловік запевнив, що стосовно її рахунку здійснюються шахрайські дії та, аби цього уникнути, порадив вжити заходів. Жінка, нічого не підозрюючи, назвала шахраю усі дані, які він просив, після чого виявила відсутність коштів на картці у розмірі 41 409 гривень. Це зокрема номер картки, строк її дії та тризначний код, який знаходиться на зворотній стороні.
 
Постраждала звернулася до поліції, наразі правоохоронцями здійснюються заходи для встановлення особи шахраїв, проте, частіше за все, це неможливо або дуже складно.
 
Зазначимо, в Бессарабії шахрайство – один з найпоширеніших видів злочинів. Зловмисники постійно вигадують нові схеми брехні та дбають, аби правоохоронці не могли вийти на їхній слід.
 
Зауважимо, що банкам, в яких ви обслуговуєтеся, і так відомі усі необхідні для обслуговування дані. Якщо людина, представляючись співробітником банка, вимагає від вас персональну інформацію, а особливо строк дії картки та тризначний код, будьте впевнені – з вами розмовляє шахрай!
 
В Кіберполіції з цього приводу дали декілька порад, адже шахрайство не обмежується можливими дзвінками. Злочинець може зламати ваші соцмережі, а звідти просити про допомогу у ваших контактів чи пропонувати перейти за посиланням, аби, наприклад, підтримати учасника конкурсу. Також нерідко негідники викрадають особисту інформацію, аби використати її у своїх цілях. Будьте максимально уважними.
 
Використовуйте складні паролі: вони повинні містити не менше десяти символів, включаючи великі та малі літери, цифри та спецсимволи. Для кожного ресурсу варто використовувати різні паролі. Менеджери паролів допоможуть зберігати всі паролі безпечно та зручно.
Активація двофакторної автентифікації – ще один важливий крок для захисту ваших облікових записів. Використовуйте телефон, альтернативну пошту або сервіси, що генерують одноразові паролі. Перевіряйте кількість пристроїв, підключених до ваших облікових записів, і змінюйте паролі, якщо виявите невідомі пристрої.
Не переходьте за сумнівними посиланнями, особливо якщо в адресному рядку браузера бачите знак оклику. Якщо бачите значок замка, це вказує на безпечне з’єднання.
Намагайтеся не використовувати публічний Wi-Fi. Вмикайте Bluetooth та Wi-Fi лише тоді, коли ними користуєтесь.
Блокуйте комп’ютер та інші ґаджети, якщо відходите від них.
Здійснюйте фінансові та інші конфіденційні операції тільки з власних ґаджетів.
Регулярно робіть резервне копіювання даних на онлайн-сервіси або зберігайте копії на зовнішніх носіях (SDD, HDD).
Користуйтеся тільки ліцензійними програмами та своєчасно й систематично оновлюйте їх. Уникайте використання російського програмного забезпечення.
Перед встановленням додатків уважно читайте умови обробки персональних даних та політику конфіденційності. Уникайте маловідомих або сумнівних програм, які вимагають доступ до ваших даних, як-от камери, мікрофона чи контактів.
Завантажуйте програми лише з офіційних магазинів.
Пам’ятайте, що все, що ви публікуєте в інтернеті, може залишитися там надовго. Будьте обережні з інформацією, яку ви розкриваєте, особливо через соціальні мережі. Це захистить вас від можливих зловмисних дій шахраїв.
 
Дотримання цих простих правил допоможе убезпечити вас від кіберзлочинців і захистити ваші дані в кіберпросторі. Детальніше – у черговій серії проєкту «Кібербезпека.UA».
 


Загрузка...