Мешканцям Ізмаїльського району суд виніс вироки за браконьєрство на місцевих водоймах
Суд ухвалив вироки браконьєрам з Ізмаїльського району, якими визнав винними підсудних та призначив їм покарання. Про це повідомили у ГУНП в Одеській області, передає інформаційна агенція «Юг.Today».
У серпні минулого року співробітники водної поліції під час патрулювання з Чорноморським рибоохоронним патрулем на озері Кагул поблизу села Лиманське викрили 50-річного жителя міста Рені. Чоловік ловив рибу лісковою сіткою. Правоохоронці вилучили у нього 50 метрів забороненого знаряддя та 71 одиницю риби, серед якої були карасі, судаки, лящі та плоскирки. За висновком судово-екологічної експертизи, рибалка завдав державі шкоди у розмірі майже 78 тисяч гривень.
А в лютому цього року співробітники водної поліції разом з Одеським рибоохоронним патрулем виявили на озері Ялпуг неподалік села Плавні 38-річного жителя Ренійської громади у спеціальному костюмі зі снастями та біоресурсами. У чоловіка вилучили 250 метрів ліскових сіток та 95 одиниць риби, серед якої були окуні, судаки, лящі, плоскирки, плітки та щуки. За висновком судово-екологічної експертизи, браконьєр завдав державі шкоди у розмірі понад 207 тисяч гривень.
Також на початку квітня поточного року дільничний офіцер поліції і поліцейські офіцери Суворовської та Саф’янівської громад спільно з прикордонниками у Жебріянській бухті Чорного моря викрили ще двох рибалок 46-ти та 64-х років з Кілійської громади. У чоловіків вилучили човен, 30 метрів ліскової сітки та 210 оселедців. За висновком судово-екологічної експертизи, спільники завдали державі шкоди у розмірі майже 525 тисяч гривень.
Порушникам висунули обвинувачення за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України – у незаконному зайнятті рибним промислом, що заподіяло істотну шкоду, зокрема вчиненому за попередньою змовою групою осіб, а обвинувальні акти скерували до суду.
Дослідивши надані докази, суд ухвалив вироки, якими визнав винними підсудних та призначив їм покарання: першим двом чоловікам – у вигляді обмеження волі строком на один рік з іспитовим строком один рік, а останнім двом – у вигляді одного року пробаційного нагляду.
«Впродовж відбування покарання засуджені зобов’язані періодично з’являтися на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання, не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації. Крім того, вони повинні відшкодувати заподіяну державі шкоду», – зазначили правоохоронці.
Також суд визначив долю речових доказів: рибу, що зберігалася у спеціалізованому підприємстві, реалізувати і гроші передати в дохід держави, а човен та знаряддя лову конфіскувати.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА