"Забирає життя": чим небезпечний стихійний пляж біля Дунаю на Одещині

"Забирає життя": чим небезпечний стихійний пляж біля Дунаю на Одещині

У місті Ізмаїл місцеві жителі облаштували купальну зону на березі Дунаю. Рятувальники наголошують, що перебувати у воді там не можна: через швидку течію та нерівне дно річка є небезпечною. Щороку у ній гинуть люди, яким не встигають надати необхідну допомогу.

Чому люди ризикують життям і купаються на несанкціонованих пляжах - у матеріалі "Суспільного".
Головна інспекторка Ізмаїльського районного управління ДСНС України в Одеській області Наталя Гошкодер розповіла, Дунай є небезпечним для купання. За її словами, щороку з цієї річки рятувальники витягують потопельників.
"Дунай забирає життя людей. Минулого року на річці потонули 11 відпочивальників, а у поточному році дістали одну загиблу людину", - прокоментувала інспекторка.
 
Небезпека Дунаю полягає у тому, що швидкість течії та глибина перевищує норми, додала Наталя Гошкодер. Також там немає рівного, щільного та плавного дна.
"Згідно з законом, швидкість течії не повинна перевищувати пів метра за секунду, а у річці Дунай вона досягає понад 1,2 метра. Дозволена глибина має бути 1,5-1,75 метра, а в Дунаї вона місцями досягає дев'яти метрів", - розповіла рятувальниця.
 
Пляж, який облаштували на узбережжі Дунаю, продовжила вона, не обладнаний рятувальним постом, там не чергують медики. Тому у разі виникнення надзвичайної ситуації не буде оперативної допомоги від екстрених служб. За словами Наталії, навіть наявність поста та цілодобового чергування медиків не зробить Дунай безпечним для купання: "Є природні умови, проти яких ми піти не можемо. Ми не змінимо швидкість течії, не зробимо дно рівним. Воно є дуже небезпечним. Ось ти зараз стоїш і глибина сягає дозволені 1,5 метра, але ти можеш зробити два кроки вперед і глибина вже буде досягати шести метрів".
 
Ольга - місцева жителька. Жінка прийшла на стихійний пляж разом з онучкою. Вона відзначила, що про небезпеку знає, але на річку приходить рідко і не купається.
"За все літо онучка перший раз мене привела. Вона хотіла піти з подружкою, але я не можу, я буду переживати. Ми дуже рідко буваємо тут. Це річка не для купання, це робоча річка. Ну дитина хоче, тому я приїхала з нею", - поділилася вона.
Місцева жителька Лідія розповіла, що протягом останніх 30 років приходить на Дунай часто. За словами жінки, люди змушені тут купатися, бо іншого місця для купання в них немає.
"Хай купаються всі з берега, далеко не пливуть і все буде добре. У нас немає більше місця, де можна було б купатись. Тому ми з берега купаємось і нічого, слава богу", - прокоментувала Лідія.
Пенсіонерка Наталія також проживає в Ізмаїлі. На її думку, людям поважного віку нині складно добиратися на офіційні пляжі. За її словами, це дорого та не зручно.
"Ми пенсіонери. Що ми можемо собі дозволити. Лише цей пляж. Тому ми сюди приходимо і намагаємося знайти собі тут якусь розвагу", - зауважила жінка.
Володимир - тренер з плавання. Чоловік розповів, що купатися на Дунаї можна тільки тим, хто володіє технікою і вміє добре плавати. Він також додав, що кілька днів тому бачив, як тут тонула дівчинка. Вона не вміла добре плавати і почала панікувати. Люди, які були поруч, допомогли їй вийти на берег, зазначив чоловік.
"Дунай дуже підступний. Тут є обвали та великі глибини. Для цього треба обов'язково проходити курс навчання з плавання. У багатьох, хто купався на Дунаї, були ситуації, коли під ногами не відчували дна і починали панікувати. Це найнебезпечніше", - поділився тренер.
Підготувала Рина ТЕНІНА


Загрузка...